Çocuklar Oyuncak Atölyelerini gezdi

Çocuklar Oyuncak Atölyelerini gezdi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin SODES Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Maraş Oyuncakları Atölyeleri’nin bugünkü ziyaretçileri çocuklar oldu.

Özel Beyza Koleji İlkokulu öğrencileri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı kadın ve aile Şube Müdürlüğü bünyesinde SODES Projesi kapsamında oluşturulan Maraş Oyuncakları Atölyelerini gezen öğrenciler oynadıkları oyuncakların nasıl yapıldığı konusunda bilgilendiler.

Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar Kitap Okuma Salonu’nda 15 dakika boyunca çocuk kitaplarını okuyarak vakit geçirdiler.

Etkinliğe ilişkin bilgi veren Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran: “Tanıtım amaçlı düzenlenen gezide hem çocuklarımızın eğlenmesini, hem de oynadıkları oyuncakların ne şekilde ve ne şartlar altında yapıldığını görmelerini istedik. 15 dakika boyunca kitap okuyan öğrencilerimiz aynı zamanda oyuncakların imal edildiği atölyelerimizi gezerek oyuncakların hazırlanışlarını gördüler ve aynı zamanda ustalarımıza sorular yönelttiler. Öğrencilerimize Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüzce hazırlanan pamuk şeker ve patlamış mısır ikramının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un adına satranç takımı hediye ettik” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co