“Çocuklar Camiide Buluşuyor”

“Çocuklar Camiide Buluşuyor”

Onikişubat Belediyesi Camiye Giden Çocukları Unutmadı..

“Çocuklar Camiide Buluşuyor”

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Belediyesi çocuklara ve gençlere verdiği önemi yaptığı projelerle gözler önüne seriyor. Önceki gün Sultan Abdulhamithan camii de camiye okumaya gelen çocuklara kahvaltı verdi.

Çocukları her zaman sevdiğini gösteren Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Her türlü sosyal projeyi hayata geçirmeyi amaç edinerek, çocuklara ve gençlere yönelik projelerini bir bir hayata geçiren Onikişubat Belediyesi, eğitici, öğretici ve örnek çalışmalarla çocukları buluşturuyor.

Çocuklara yüzme havuzları, okul zamanı çanta, bugün camilerde okuyan çocuklara ilmihal kitabı ve çanta hediye eden Onikuşbat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek , bu defa da çocuklara sabah kahvaltısı vererek gönüllerini fet etti..

çocukcamii (6)

Onikişubat Belediyesi ve Onikişubat Müftülüğü tarafından düzenlenen “Çocuklarla Camide Buluşuyoruz” projesiyle, 4-6 yaş grubu arasında ki Ömer Nimet KÜÇÜKÖNDER yaz Kur’an kursunda eğitim gören çocuklar, Abdülhamit Han Camisi’nde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Bu çocuklarla bu ülkenin geleceği çok daha güzel olacak” sözleriyle ailelerin Kur’an okuyan çocukları vesilesiyle geleceklerini bu sayede garanti altına alabileceklerini konuşmasında bir hadisten örnek vererek ifade etti.

Başkan Mahçiçek , çocukların bu ülke için önem arz ettiğini belirterek; “Bu ülkenin etrafı hep kuşatılmış, görüyorsunuz, hep izliyorsunuz, her taraftan kuşatılmış ama o kuşatılmışları Cenab-ı Hak bir vesile sayesinde yok ediyor. Bunların en önemli sebeplerinden bir tanesi bu çocukların okuması ve duasıdır. Bu çocukların okuması ve duası bu ülkenin etrafında ki o kuşatılmışlıkları kırıyor Allah’a şükür ve onlar, Allah’ın yardımıyla bu çocuklar okuduğu sürece hiç muvaffak olamayacaklar. Ne kadar kuşatırlarsa kuşatsınlar boş. Bunun için bu çocuklar inşallah gelecekte çok daha iyi şartlarda yetişecekler bu ülkeyi de bizden daha iyi yönetecekler İnşallah” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, çocuklarla sohbet edip, onları kucaklayarak kursa katılmış olan öğrencilere başarı belgelerini takdim edip hediyeler dağıttı. Başkan Mahçiçek, çocuklarla sevgi dolu anlar yaşarken ortaya renkli görüntüler çıktı.

çocukcamii (2)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co