“Çocuk her yerde çocuktur”

“Çocuk her yerde çocuktur”

Sosyal Belediyeciliğin öncüsü Onikişubat Belediyesi, “Hoş geldin Bebek” projesini Mardin’in Ömerli ilçesine ve Suriye’nin Azez Bölgesine taşıdı. “Çocuk her yerde çocuktur” düşüncesiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Ömerli’ye 300 adet puset takımı ve 500 adet oyuncak, Azez’e ise 100 puset takımı ve bin adet oyuncak gönderildi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için ise Ömerli’ye 500 adet yetişkin kıyafeti, 500 adet kaşkol ve 500 adet Türk Bayrağı, Azez’e ise 2 bin adet kıyafet ve bin adet battaniye ulaştırıldı. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediyemizin yardım elini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz” dedi.  Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Kurulduğumuz günden bu yana sosyal sorumluluklar noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Gerek Onikişubat ilçemizde gerekse de Suriye’deki ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya çalıştık. Bunun yanında terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize hem moral vermek, hem de dualarımızla yanlarında olduğumuzu göstermek için çeşitli hediyeler gönderdik. Bu gün de belediyemiz ekipleri Mardin’in Ömerli ilçesindeki kardeşlerimizin ve Suriye’nin Azez bölgesindeki mazlumlarının yardımına koşuyor. Özellikle yeni doğan bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan puset takımları gönderiyoruz. Bunlar Ömerli Belediyemizce ve Azez’deki görevlilerce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Biz de Onikişubat Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co