Citroën Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri; “Pazar payımızı yükseltip 28 bin adedin üzerinde satış hedefliyoruz”

Citroën Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri; “Pazar payımızı yükseltip 28 bin adedin üzerinde satış hedefliyoruz”

Citroën Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri; “Pazar payımızı yükseltip 28 bin adedin üzerinde satış hedefliyoruz” dedi.

5 Eylül 2017 tarihinde Citroën Türkiye Genel Müdürlüğüne getirilen Mehmet Emre Doğueri bu gün Kahramanmaraş’a geldi.  Citroën Kahramanmaraş Bayi Adım Otomotiv’i ziyaret eden Doğueri burada Adım Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Buzul ve Bayi Çalışanları ile bir araya geldi.  Burada Kahramanmaraş Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Citroën Türkiye Genel Müdürü Mehmet Emre Doğueri, Türkiye’de satışa sunulan Yeni Citroën C3 AIRCROSS için ilk aşamada yıllık 1.500 adetlik satış hedeflediklerini belirterek, “2017’yi geçen yıla göre pazar payımızı artırarak yaklaşık 26 bin satışla bitirmeyi öngörüyoruz. 2018 için de gelecek yeni modellerimizin desteğiyle pazar payımızı yükseltip 28 bin adedin üzerinde satış hedefliyoruz” dedi.

gen8

Citroën Türkiye Genel Müdürü Mehmet Emre Doğueri ziyaretinde Kahramanmaraş Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Doğueri, Citroën Kahramanmaraş Bayisi’ni Türkiye’deki diğer bayilere göre nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna; “Harika olarak değerlendiriyoruz. İnşallah bu şekilde devam etsinler. Hatta satışlarını arttırarak, müşteri mutluluğu anlamında da bugünkü performanslarına devam etsinler. Kendilerine gelecekle ilgili beklentilerimiz aynen bugünkü kadar yüksek kalacak. Çalışmaları adına da kendilerine teşekkür ediyoruz” yanıtını verdi.

gen7

Citroën Türkiye Genel Müdür Mehmet Emre Doğueri  ile yaptığımız röportaj ise şöyle?

Kahramanmaraş Gazetesi Genel Koordinatörü Niyazi Kara: 5 Eylül 2017 itibariyle yeni göreve başladınız. İlk olarak Citroën C3 AIRCROSS ile başlayalım. Burada ki satış hedefleriniz nelerdir? 2018 de yeni araçlar çıkacak mı ?

gen6

Kahramanmaraş ilimizde Citroën olarak biz çok kuvvetli bir pozisyona sahibiz. Baktığımızda ilin en önde gelen markaları arasında bulunuyoruz. Şu an çok güzel satışlarımız var. En son çıkan ürünümüz de C3 Aircross. Dizaynı ile,  modernliğiyle, kullanım kolaylığı ile, ön plana çıkmayı başaran bir araç. SUV segmentine giren bir araç. Dolayısıyla da yıllık 1.500 adetlik hedefimiz var. Buradan yola çıkarak aracın teknik bilgilerini anlatayım. Kendi segmentinde açılır cam tavana sahip tek araçtır. Bu segmentte bu araç gibisi yok. Dingil aralığı 2.60 metredir. Bu neredeyse C SUV olarak adlandırdığımız araçların bile dingil mesafesine çok yakın. İçindeki hacim de  böylece daha geniş oluyor. Bir otomobilin iç kullanım alanı tamamıyla dingil mesafesiyle bağlantılıdır. Aracın 128 santimetre göz hizası ve yüksek sürüş konumu mevcut. Bu da daha rahat kullanım sağlıyor. Yerden yükseklik 17,5 cm. Bunun dışında bakıldığında hiçbir bagaj sınırlamanız yok; çünkü C3 Aircross segmentin en geniş bagaj hacminin yanı sıra geniş arka kanat, geniş açılan bagaj kapağı ve alçak yükleme eşiği sayesinde erişim kolaylığı sunuyor. 410 litrelik standart bagaj hacmi, ileri-geri kayabilen arka koltuklar sırası sayesinde 520 litreye kadar genişliyor (maksimum ileri konumda). Arka koltuklar katlandığında ise toplam yükleme kapasitesi 1289 litreye ulaşıyor.   Arka koltukların sırtlıkları katlandığında düz bir zemin elde edilmesini sağlayan bir başka özellik daha var: çift yükseklik seviyeli hareketli bagaj zemini.

gen5

2 VERİMLİ MOTOR SEÇENEĞİ

C3 Aircross SUV modelimizde benzinli PureTech 110 ve dizel BlueHDi 100 tutumlu ve verimli yeni nesil motorlar motor seçenekleri kullanılıyor.   PureTech 110 benzinli motor seçeneğinde Stop & Start sistemli EAT6 otomatik vites kutusuna yer verilirken, BlueHDi 100 dizel motor seçeneğinde düz 5 ileri vites kutusu sunuluyor. 110 beygir olan ödüllü motorumuz yakıt tasarruflu bir araç. Tam otamatik 6 vitesimiz var, bir de 100 beygirlik BlueHDi motorumuz var. Dolayısıyla bu segmentin en iyi otomobili diyebilirim. Bu araçla ilk etapta 2018 yılında 1500 satış hedefliyoruz. İlk başta bakıldığında giriş hedefidir. Daha yüksek hedeflerin olacağını bekliyoruz. Avrupa’da ilk çıktığında ilk haftada 9 bin sipariş alan bir ürün. Segment içinde baktığımızda çok iddialı. SUV pazarı Türkiye  binek otomobil segmentinin %15’i ve büyüyor. Dolayısıyla bu segmentin önemi gitgide artıyor.

SONY DSC

 

YOKUŞ İNİŞ DESTEKLİ GRIP CONTROL

Çekiş gücünü iyileştirmeye yönelik Grip Control ve 16’’ ya da 17’’ özel dört mevsim lastikleriyle donatılan C3 Aircross, sürüşte gerçek bir çok-yönlülük sunuyor ve koşullar ya da zemin nasıl olursa olsun her türlü yola uyum sağlıyor.  5 modla her koşulda tam güvenlik sağlanıyor.

Standart modda Grip Control sisteminin otomatik olarak etkinleşmesini sağlamak ya da diğer modlardan birini (Kum, Arazi, Kar, ESP OFF) seçmek mümkün.  Grip Control ile birlikte sunulan Yokuşta İniş Desteği işleviyse aracın dik yokuşlarda bile düşük hızda kalmasını sağlıyor.  Bu teknoloji, aracın yokuştan inerken kayma riskini azaltırken izini korumasına olanak tanıyor.

gen3

BENZERSİZ GÖVDE TASARIMI

Yeni Citroën C3 Aircross, Citroën Stil Direktörü Alexandre Malval’ın liderliğindeki tasarım ekiplerinin hayal gücü ile geliştirildi. C3 Aircross benzersiz gövde tasarımı, canlı renkleri ve kendinden emin ifadesiyle daha ilk bakışta cezbedici bir etki bırakıyor. Kompakt ve yüksek ölçüleri (4.15 m uzunluk, 1.76 m genişlik ve 1.64 m yükseklik) ile çok iyi oranlara sahip. C3 Aircross’un 175 cm’lik yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni C3’ten yaklaşık 20 mm daha fazla.

Yeni C3 Aircross’un ön tasarımında, iki kademeli aydınlatma grubundan oluşan Citroën DNA’sı olarak adlandırılan karakteristik görünüm sunuluyor. Üst bölümde LED gündüz farları mevcut. İkili krom şerit üzerinden ambleme bağlanan bu farlarla aracın genişliğine dikkat çekiliyor. Ana farlar orta kısımda bulunuyor. Sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt bölümde yer alıyor. Ortadaki büyük hava girişi aracın gücünün habercisi. Tamponun en ucunda, alt bölüme doğru bulunan koruyucu parça, Yeni C3 Aircross’un SUV etkisini güçlendiriyor.

Arka bölüm, C3 Aircross’un güçlü omuzlarını, genişliğini ve güçlü kişiliğini ön plana çıkarıyor. 3D efektli arka farlar aracın C3 ve C-Aircross Concept’in aile bağlarına dikkat çekiyor. Zarif ışık üniteleri iki renkli C3 Aircross logosunun bulunduğu bagaj kapağındaki parlak siyah detaylar ve yine parlak siyah Citroën logosuyla tamamlanıyor. Öndekilerle benzer biçimde arka tamponda da koruyucu eklentiler  SUV etkisine katkıda bulunuyor.

SUV stiline enerji katan renk rötuşlarını pek çok noktada kişiselleştirmek mümkün. Bu parçalar, tavan rayları, C sütunundaki kelebek camları, yan ayna kapakları, ön far çerçevesi veya jant göbekleri olarak sıralanabilir. Yeni C3 Aircross’ta 8 ana gövde rengi, 4 tavan rengi ve 4 renk paketi ile kombinasyon sayısı 85’i buluyor. Jant seçenekleri ise 16 veya 17 inç olarak tercih edilebilecek.” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesi Genel Koodinatörü Niyazi Kara: 2018 yılında yeni araçlarınız gelecek mi?

2018 yılında çıkacak yeni modellerimizin ilki yeni C4 Cactus’ümüz.  B Hatchback’de segmentlenmiş yeni model olarak geliyor. 2018’in ilk 4 ayında Pazara sunmayı hedefliyoruz. Hemen arkasından Eylül ayı içerisinde Berlingo’nun yenisi çok daha farklı bir dizayn ile hazırlanıyor. Gelecek sene içerisinde lansmanlarımız bunlar. C3 AIRCROSS’u gördük. 2019’un başında C5 AIRCROSS’ u göreceğiz. Yani bundan daha büyük aracımız piyasaya gelecek.

gen2

Kahramanmaraş Gazetesi Genel Kordinatörü Niyazi Kara: 2018 yılında otomotiv sektöründe bir daralma oldu mu? Aşırı döviz kurları sizleri nasıl etkiliyor? Türkiye de ki Pazar ağı sizleri nasıl etkiliyor?

Bir örnek vereyim: Ekim ayı itibariyle herkesin beklentilerinin tam tersine toplamda 80- 85 bin civarı Pazar ön görülürken 92 bine yakın bir pazarla kapattık. Pazarın 950 binle bitmesi hedefleniyor gelecek yıl da bir aksilik olmazsa bu civarlarda 950 binler olarak gözüküyor. Biz müşterimize kendi alabileceğimiz kararlarla koşullarla kampanyalarla araçlarımızı sunmayı hedefliyoruz. Citroën olarak ekonomik araçlar, yakıt tüketiminde cimri araçları müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz”dedi.

gen1

Kahramanmaraş Gazetesi Genel Kordinatörü Niyazi Kara: Kahramanmaraş Adım otomotiv ‘i Türkiye’de nasıl değerlendiriyorsunuz?

Citroën Türkiye Genel Müdürü Mehmet Emre Doğueri; “ Harika olarak değerlendiriyoruz. İnşallah bu şekilde devam etsinler. Hatta satışlarını arttırarak, müşteri mutluluğu anlamında da bugünkü performanslarına devam etsinler. Kendilerinden gelecekle ilgili beklentilerimiz aynen bugünkü kadar yüksek kalacak. Çalışmaları adına da kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra  Adım otomotiv Şube Müdürü Duran Genç tarafından Genel Müdüre bir hediye takdim edildi ve Adım Otomotiv çalışanları ile  bir hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co