Çitil, “Alkollü içecekler ve Uyuşturucu maddelerden uzak durmalıyız”

Çitil, “Alkollü içecekler ve Uyuşturucu maddelerden uzak durmalıyız”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker Çitil, 01-07 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu ile komisyon üyesi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Mecliste basın açıklamasında bulundular.

Komisyon Başkanı Prof. Dr. Kavuncu’nun haftanın önemi ve konu hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler sunmasının ardından konuşan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker  Çitil;“Alkollü içecekler ve uyuşturucu maddeleriyle ilgili mücadele sadece kişinin kendisi tarafından değil etrafındakilerle, çevresiyle, hatta bakanlıklarla birlikte edilmelidir” dedi.

ilker02

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker Çitil, Yeşilay Cemiyetinin tarihçesi ve faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çitil, TBMM’nde düzenlediği basın toplantısında şunları belirtti; “ Bu gün Sağlık Komisyon u olarak Yeşilay Haftası münasebetiyle bir açıklama yapıyoruz. Farkındalık oluşturma amacıyla vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedik. Yeşilay’ın kurulduğu 1 – 7 Mart tarihleri ülkemizde Yeşilay haftası olarak kutlanmaktadır. 5 Mart 1920 yılından bu yana yaklaşık 86 yıllık bir geçmişi olan bir cemiyet. “Hilal-i Ahdar” ismiyle kuruldu. Daha sonra Yeşilay olarak devam ediyor. Amaç tabi ki alkollü içeceklerle ve uyuşturucu maddelerle mücadeleydi. Hem çevresini  hem ailesini toplumu derinden etkileyen bir durum. Aile ve aile düzenini  bozan bir durum. Dolayısıyla mücadele sadece kişinin kendisi değil etrafındaki çevresiyle, hatta bakanlıklarla bir çok disiplinliklerin bir arada bulunması gerekiyor.  5- 6 Bakanlığın mücadele ettiği mücadele eylem planı oluşturduğu bir sıkıntı.

ilker01

Ben bu vesileyle bu haftamızın toplumuzda, vatandaşlarımızda farkındalığa yol açması ve ülkemizin Dünyada insanlarının, özellikle gençlerimizin bu kötü maddelerden, alkolden uzak durmasını temenni ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co