CHP olay çıkaranlara baksın!

CHP olay çıkaranlara baksın!

Kahramanmaraş ve Çorum Milletvekilleri Ankara da ortak basın toplantısı yaparak CHP’ye tepki gösterdiler..

CHP Olay Çıkaranlara Baksın !

 

ANKARA – Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ın o çirkin sözlerine cevap verdi, ben olayların içinde yaşadım, bir gün önce şehre gelerek olay çıkaran milli piyango bileti satıcısı kılığındaki teröristlere bakın” dedi.

Bir süre önce CHP’li Muharrem İnce’nin, “Maraş Dondurmacı Kılıklısı” diyerek Kahramanmaraşlılara hakaret etmesinin üzerinden bir ay bile geçmeden bu defa da Yasemin Öney Cankurtaran, “Terörist arayan Maraş ve Çoruma Baksın” sözlerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye cevap vermek için: Kahramanmaraşlıları ve Çorumluları Terörist ilan eden o sözlere tepkiler devam ediyor.

O sözlere ortak tepki!

AK Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Kahramanmaraş Milletvekilleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi

Salim Uslu, Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, İmran Kılıç, Nursel Reyhanlıoğlu, TBMM’de kameralar karşısına geçerek açıklamada bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Kahramanmaraş Milletvekilleri ile birlikte TBMM’de ortak basın toplantısı düzenledi.

Uslu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çorum ve Kahramanmaraş olayları üzerinden siyaset yapanlara sert cevap verdiklerini belirterek, “Bir siyasi partinin genel başkan yardımcısının ‘Çorum ve Kahramanmaraş’ı terörist arayanlar için adres göstermiş. Siyasette yeni olduğu için, kurultaya yönelik hesapları olabilir. Terörist aranıyorsa Çorum’a ve Kahramanmaraş’a bakılsın sözlerini şiddetle ret ediyoruz.

Çorum olaylarının üzerinden 37 yıl geçti. Alevî-Sünnî çatışması çıkarmak için tezgâhlanan ve 1980’in ocak ayında başlayıp temmuza kadar süren kanlı olaylarda 57 kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce kişi de yaralandı.

Alevî-Sünnî çatışması çıkarmak için planlanan Çorum olaylarını soruşturan dönemin Cumhuriyet Başsavcısı Ertem Türker, ‘Aynı silahın hem sağcının hem de solcunun eline verildiğini tespit ettik.’ demişti.

Aynı silahla sabah Alevi vatandaşımız, akşam Sünni vatandaşımız vurulmuştur. Kahramanmaraş olayları gibi Çorum olayları ’da 12 Eylül’e giden sürecin en önemli halkalarındandır. O gün ülkemizi kan gölüne çevirdiler.

Sivil siyasetle terör arasına kalın bir çizgi koymadıkça gelecek nesillere bizim ulaşabilme şansımız yok. İnsanı sevmek, insani değerlere ve insan hayatına önem vermek yeterlidir. İnsanın geleceği, her türlü ideolojiden, kutsaldan, tabudan çok daha önemli ve öncelikli olması lazım.

Yaraları kaşımak, geçmişle uğraşmak müflis tüccar gibi sadece eski defterleri karıştırmaktan ibaret basit bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Siyasetin dostluğa, barışa, hoşgörüye ihtiyaç duyduğu bir esnada böylesine keskin söylemleri doğru bulmuyorum.

Çorum bir huzur kentidir. Çorum’a yaptığımız yatırımlarla rüyaları gerçekleştiriyoruz. Hızlı tren, doğalgazın ilçelerde yaygınlaşması, Hitit Üniversitemizin kurulmuş olması, Su ve baraj yatırımları daha nice sayamadığımız yatırımları ilimize getiriyoruz.”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak: “ Ben 1978 olaylarını yaşayan biriyim, olayların içindeydim, bir günde 100’lerce Milli Piyango bileti satıcısı ortaya çıktı. Olayları çıkardı, şehri yaktı yıktı, siz terörist arıyorsanız bunlara bakın bunları Maraş’a çoruma kim gönderdi ona bakın” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co