CHP ancak 8-0 yapa bilir (!)

CHP ancak 8-0 yapa bilir (!)

CHP ancak 8-0 yapa bilir (!)

CHP’liler mütevazi insanlar: 3 veya 4 milletvekili çıkara biliriz ? diyorlar ama bende onlardan daha iyi bir CHP’li olduğum için 8-0 diyorum..

Ne oldu demeyin ! halimi sormayın !..

Canım sıkılıyordu: erken yattım !..

Aslan gibi : Kükreyerek uyumaya başlamışım..

Gözlerimi kapattım: uzaklara gitmişim !..

Mazotun 1 lira olduğunu Bayramlarda birer maaş ikramiye verildiğini , Asgari ücretin 2,500 TL olduğunu görür gibi oldum..

Perşembe günü akşamdan başlayarak : Kahramanmaraş’a bir insan seli akıyor gibi geldi bana !.. Yağmur- Kar – Dolu karışık yağan yağmur misali..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu : geliyor diyen bayrağını kaptığı gibi hafız Ali Efendi meydanına koşmuş.. elimde bayrak sallıyorum..

(Bakir uyan ! uyan !) diye biri beni sallıyor..!

Bir gün önceden meydan dolduğu için Cuma sabahı gelenler, Ulucamii, Sanayi kavşağında ancak yer bula bildiler.. Mahşeri bir kalabalık..

Kahramanmaraş tarihinde ilk defa böylesine bir kalabalık ve bunun sonucu : CHP Kahramanmaraş’ta 8 – 0 yaparak sekiz vekili de çıkardığını görmedim , duydum..

Nasıl mı ? :

Cuma günü saat 14.00 da Kahramanmaraş Hafız Ali Efendi meydanı, Müftülük önündeki meydana gelen CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘un konuşması biterken uyandım: Spiker..25. dönem TBMM Kahramanmaraş temsil edecek 8 milletvekilimizi takdim ediyorum dedi..

Bir Kamil Dalkara , gerisini saymaya gerek yok !.. bir vekil bile zor çıkarır görülüyor, bu kalabalık ölçü ise CHP biri bile çıkaramaz..

Hiç kimse üzülmesin: Doğru söz acı gelir..

CHP İl başkanı ve ilçe başkanları : CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geliyor diye bir kere basın toplantısı bile yapmadılar.. Kahramanmaraş’ta basını yok saydılar..

Eski Pazarcık Belediye Başkanı ve CHP Kahramanmaraş 1. Sıra milletvekili adayı  Kamil Dalkara : KMTSO dan dostumuz, aslında kendisi bir basın dostu ama ne hikmetse : Gazeteleri, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etmedi, Genel Başkanın Kahramanmaraş mitingini duyurma gibi bir çaba içinde olmaması bizi düşündürüyor..

Milletvekili adayları basın toplantısı yapmadıkları gibi CHP yönetimi de basın’a kapılarını kapatarak kendi kendilerine bir miting yaptılar..

Kendisi dostumuz olduğu için söyledim: “ Dostum gazete bürolarını ziyaret et, çalışmanı anlat, gazete ve internet kanalı ile 10 binlerce kişiye bir anda ulaşa bilirsin dedim..

Şeyhadil caddesindeki seçim bürosu açılışında Sayın Kamil Dalkara ‘ya gazeteleri ziyaret et, mitinge davet et, gazetelere birer sayfa ilan verin dedim..

Gazeteleri : Reklam girin, internetlere reklam girin dedim.. bir gazeteye reklam verdiler, başkasını göremedim..

CHP çalışma sistemi ile : Kahramanmaraş’ta seçimi kazanmamak için çalışıyor.. aksini idda eden varsa gelsin buyursun konuşalım..

CHP : Kahramanmaraş’ta seçimi kazanmamak için çalışıyor desek yanlış olmaz, bize milletvekilinin gereği yok diyorlar.. yada biz böyle anlıyoruz..

Bugüne kadar gazeteleri ziyaret etmediler, basın toplantısı bile yapamadılar.. kör dövüşü gibi değnek sallayıp duruyorlar.. Böyle seçim çalışması olamaz bu CHP’ye yakışmıyor..!

Hal böyle olunca : CHP genel başkanı Kemal Kılıdtaroğlu’un mitingi maalesef ki fiyasko oldu.. yazık bir genel başkan böyle az bir kalabalık için getirilmez, işin doğrusu ben üzüldüm..

Saadet – BBP ittifakı farklı mı ? hayır aynı Cumartesi onu da göreceğiz..

MHP çok mu farklı çalışıyor derseniz : onlara da hayır diyorum..

Böyle devam ederse : CHP’ye 8-0 değil ama Ak partiye 8-0 diyeceğim.. Kamil Dalkara arkadaşımın işi zor böyle seçim çalışması olmaz..!

CHP’li dostlar bana belki kızacaklar: ama kızmadan önce başlarını ellerinin iki arasına alsınlar iyi bir düşünsünler..?

Kahramanmaraş’ta hangi gazete bürosunu ziyaret ettiler..

Genel başkanın geldiğinin ilanını hangi gazetelere , internetlere girdiler..

Oyumuz artıralım diye ne yaptılar ?

Çalışıyorlar da : biz mi ? görmüyoruz yoksa !…

Dost acı söyler : CHP güle güle diyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co