“CHP 1 Kasım da İktidara yürüyecek”

“CHP 1 Kasım da İktidara yürüyecek”

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç,

“CHP 1 Kasım da İktidara yürüyecek”

 

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, bu sabah Ferah Pastanesinde düzenlediği basın toplantısında, “CHP ve Sayın Kemal Kılıçtaroğlu kadar koalisyon kurmak için istekli biri daha olmadı.Halkımız bunu görüyor 1Kasım 2015 seçimlerinde tek başımıza iktidara bizi getirecektir” dedi.

SONY DSC

CHP İl Başkanı Esat Şengül, CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayları Ali Öztunç, Alper Keten, Bilge Kaan Taşkesen, Mehtap Dertli Koçak ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

RÜTÜK üyeliğinden istifa ederek CHP Kahramanmaraş Birinci Sıra Milletvekili adayı olan Kahramanmaraşlı Gazeteci Ali Öztunç,“Ben Kahramanmaraşlıyım, Elbistanlıyım, 13 yaşında siyasette CHP’nin afişlerini asarak başladım, CHP’nin her kademesinde görev aldım. Gazetecilik hayatım boyuncu, Yargı Muhabirliği, TBMM Muhabirliği, Savaş Muhabirliği Başbakanlık Muhabirliği, Cumhurbaşkanlığı Muhabirliği ve en son ise CHP’nin en yüksek boratı olarak RÜTÜK üyeliğine seçildim. 2019 yılına kadar sürem varken istifa ederek CHP Kahramanmaraş milletvekili adayı oldum” diyerek konuşmasına başladı.

Ali Öztunç

Hayırcı Hoca!..

MHP Genel Başkanı Doç.Dr. Devlet Bahçeli, benimde mezun olduğum Gazi Üniversitesinden hocam olur, hani her okulda sıfırcı hocalar olur, Devlet Bahçeli de hayırcı hocadır.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçtaroğlu, gel başbakan ol, hükümet kuralım, diyerek Türkiye’de en çok hükümet kurulmasını isteyen kişidir.

Ne var ki Devlet Bahçeli, hayır kelimesinden başka bir şey bilmediği için: Başbakanlığa hayır, Azınlık hükümetine hayır, dışarıdan desteğe hayır, seçim hükümetine hayır, ne söylerseniz söyleyin hayır diyor.

Halkımız: kimin ne yaptığını gördü ve bu seçimde ülkemiz için çalışan CHP’yi iktidara taşıyacaktır. Çünkü Ak Parti her gün eriyor oy kayıp ediyor, anketler bunu gösteriyor” dedi.

Cumhurbaşkanı yanlış yapıyor

Ali Öztunç, “Gazetecilik hayatım boyunca bir çok görevde bulundum,Cumhurbaşkanlığı muhabirliği de yaptım, ancak hiçbir cumhurbaşkanı bugüne kadar siyasette yön vermeye kalkmadı, siyasete karışmadı.Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanlış yapıyor, dedi.

Benim kişilerle işim olmaz

Basın toplantısı sonunda soru cevap bölümünde Öztunç:“Benim hiçbir parti ile bizim partimiz içinde kişilerle işim olmaz, ben önüme bakarım, siyasetimi yaparım, partimin yapacağı işi anlatırım, kişilerle işim olmaz, CHP Kahramanmaraş Milletvekili olursak halkımız bize yetkiyi verirse ilimize ve Türkiye hizmet etmeye çalışırım” diyerek, 7 Haziran 2015 seçimlerinde CHP birinci sıra Adayı Kamil Dalkara ve diğer adaylarla ilgili sorulara cevap vermedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co