Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası açıldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası açıldı

  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası ve Elbistan Tapu ve Kadastro Hizmet Binası Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasaki’nin katılımıyla açıldı.

  Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Arısal; “Hizmet binamız mimarisi bakanlığımızın logosundan esenlenerek kendi teknik personelimiz tarafından yapılmıştır. Toplam 7 bin 820 metrekare kapalı alana sahiptir. Binamızda 80 adet 3, 2, 3 ve 6 kişilik personel odaları, 350 metrekarelik laboratuvar, 250 metrekarelik arşiv odası, 4 adet toplantı ve ihale odası, 4 adet kat arşivi ve 70 metrekare sergi ve maket odası bulunmaktadır. Ayrıca binamızda vatandaş bekleme odası, 145 kişilik konferans salonu, 120 kapasiteli yemekhane, 155 metrekareli tam teşekküllü mutfak, oturma ve salonu bulunmaktadır. Binamızda 35 kapasiteli otopark ve yeşil alanlara sahiptir” dedi.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki : “Bugün burada Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün ve Elbistan’daki Tapu Kadastro binamızın açılışını yapıyoruz. Elbette binaların lüks olması, büyük olması, güzel olması hizmetin kalitesinin yanında getirmiyor. Bunun en güzel örneğini Osmanlı vermiş. Hepiniz Topkapı Sarayı’na gitmişsinizdir. Topkapı Batı’daki saraylarla kıyaslandığı zaman nihayetinde Topkapı Sarayı onların yanında çok mütevazı bir ev gibi kalır. Batı’da küçücük alanlara hükmeden kralların, düklerin kendine has olan o sarayları bile çok ihtişamlı ve büyüktür. Bunun yanında bizim Osmanlı’nın Topkapı’da oturmuş olduğu mekânlar adeta gecekondu gibi kalır. Ama Osmanlı’da öyle bir iman öyle bir anlayış ve öyle bir hizmet aşkı vardı ki oturdukları mekânları hiçe sayarlar. Tüm dünya üzerinde hesaplar yaparlar. Sonrada doğru bir planlama ile doğru adamlar atarak hedefe doğru azimle de hareket ederler. Batılı bir Profesör, “Filistin üzerinde çalıştığım bir sosyal araştırmada gördüm ki Osmanlı 3 yıl sonra yapacağı seferlere giderken öğle yemeğinden sonra üzümü nereden temin edeceğine dair kitaplarını, yazmış, planını yapmıştır” diyor. Eğer böyle bir planlama yapmazsanız büyük bir devlet olamazsınız. Büyük hedefler koyup, oraya doğru iyi bir planlama ile hareket etmezseniz, bu konuda azimle yola çıkmazsanız zaten işi siz başta kaybedersiniz. Allah’a hamt olsun bizlerde AK Parti hükümetleri olarak gerek bizden önceki arkadaşlarımız gerek şimdi görevde beraber olduğumuz, kol kola verdiğimiz gayret ettiğimiz arkadaşlarımız aynı inançla aynı şevkle ve arzuyla bu istikamete devam ediyoruz. Çok şükür. Bu sıkıntılı ortamda, zor bir coğrafyada bin bir türlü belayla uğraştığımız dönemde bile büyük yatırımlar yapıyoruz ve hedefe doğru da durmadan devam ediyoruz. Biz iyi niyetle çalıştıkça ve gayret ettikçe de cenabı hak işlerimizi bereketlendiriyor, o bizim gören gözümüz oluyor. Yürüyen ayağımız oluyor. Tutan elimiz oluyor” dedi.

“BİZİM GİBİ ZORLUKLARLA HİÇBİR ÜLKE BAŞEDEMEZ”

Belalardan kurtulup aydınlığa kavuşmak adına büyük bir mücadele verdiklerini belirten Bakan Özhaseki, “Dışarı büyük problemlerle uğraşırken yani PKK gibi bir bela ile uğraşırken bir taraftan FETÖ gibi bir bela ile uğraşırken dünyanın uydurmuş oldukları bir proje örgüt DEAŞ ile uğraşırken bir taraftan da batının bize karşı uygulamış olduğu ekonomik ambargo ve boğulma hareketi karşısında bu sıkıntılardan kurtulup açığa çıkmak için büyük bir mücadele içerisindeyiz. Hamd olsun bu konuda başarılıyız. Eğer bizim başımızda olan belalardan bir tanesi batının başında olmuş olsaydı o ülke çökerdi. Batı’da hangi ülkeleri güçlü görüyorsanız aklınızdan geçirin ve bir PKK belası 40 yıldır onların başında olsaydı, bütün dünyada onları desteklemiş olsaydı o ülkeler onlarla mücadele edemezlerdi. FETÖ gibi bir bela herhangi birisinin başında olsaydı. Bütün devletin ve milletin kılcal damarlarına kadar iki yüzlü bir siyasetle yalancı bir gülüşle dirliğini ve milli duygularımızı sömürerek o ülkelerde aynı faaliyetleri göstermiş olsalardı emin olun Avrupa’da herhangi bir ülke bunun altından kalkamazdı” şeklinde konuştu.

 

“AFRİN’DE DÜNYAYA PARMAK ISIRTTIK”

  Afrin’de yapılan operasyonla tüm dünyaya parmak ısırttıklarını anlatan Bakan Özhaseki, son olarak sözlerine şunları ekledi: “DEAŞ diye bir örgütten bahsediliyor. Bu bir proje örgüttür. Sakalı uzattırıyorlar ve DEAŞ’cı oluyor. Sakalı kesiyorlar PYD’li oluyor. Onu bahane ederek orada toplanıyorlar. O ülkelerin hepsine dönüp, “10 bin kilometre öteden siz buraya neden geldiniz? Burada sizin bir hukukunuz mu var? Komşuluğunuz mu var?” diyoruz. Bunun bahanesi işte o DEAŞ dedikleri örgüt. İslam tarihinin hiçbir döneminde DEAŞ diye bir örgütün yeri yoktur. Nereden çıktı bunlar? Kendileri uydurdular. Hala ABD’nin başındaki zat durmadan “DEAŞ’a odaklanalım. Onun üzerindeki odaklanmayı lütfen başka yönlere çevirmeyin” diyor. Bu arada da orada 100 yılda bir olabilecek haritalar çizilirken Türkiye’yi de dışarı da tutmaya çalışıyorlar. Ama hamt olsun biz orada gittik ve gücümüzü gösterdik. Tüm dünya parmak ısırdı. 4 binden fazla teröristi yerlere gömdük ama bir tek sivile zarar vermedik. Orada yıllardır yapmış oldukları hazırlıkları başlarına geçirdik” dedi.

“BU MİLLET VEFALI BİR MİLLET”

  TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise konuşmasında şunları kaydetti: “Bu güzel tesisin hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu tesisleri bize kazandıran bizleri onurlandıran başlattığı ve başlatacağı hizmetlerle marka şehir olma yolunda önemli adımlar atmasına sebep olan bakanımıza hoş geldiniz diyorum, şeref verdiniz diyorum. AK Partinin bir sorunu var bakanım. Siyasette yap, anlat, hatırlat diyorlar. Yapamıyoruz, anlatamıyoruz, yapamıyoruz. Çünkü zaman yok. Ama bu millet vefalı bir millet.16 senedir yapılanları görüyor. Yaşanabilirler şehir adına attığımız adımları görüyor. İbadet aşkıyla Ak Parti kadrolarını, şehirleri nasıl değiştirdiğimizi görüyor. Hayırlı olsun diyorum. Bu ülkenin otuz yıl önceki dairelerini görenler bilenler için bunun ne anlama geldiğini çok önemli. Sadece fiziki mekânları değiştirmiyoruz. Hizmet kalitesin e-devlet anlayışını geliştiriyoruz” dedi.

  Konuşmalardan sonra Kurdele kesildi, daha sonra Bakan Özhaseki yapılan binayı gezerek incelemelerde bulundu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co