Çevre dostu Belediye Dulkadiroğlu Belediyesi’nden Atımetik sistemi

Çevre dostu Belediye Dulkadiroğlu Belediyesi’nden Atımetik sistemi

Çevre dostu Belediye Dulkadiroğlu Belediyesi’nden Atıkmetik sistemi

DULKDDAS5

Dulkadiroğlu Belediyesi, bölgesinde bir ilki daha gerçekleştirerek  Atıkmatik sistemini ilçesine kazandırdı.
DULKAD4
Geri dönüşümü teşvik etmek ve doğayı korumak amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Kahramanmaraş’a farklı ve yeni bir hizmet kazandırıldı.

DULK3
İlçenin 5 farklı noktasına kurulması planlanan Atıkmatik sistemiyle, vatandaşlar geri dönüşüm ürünlerinden kredi kazanma imkanı bulacak. Elde edilen bu kredilerin ise anlaşmalı yerlerde alışveriş imkanı olarak kullanılacağı bildirildi.

DULDK66
Bu yeni sistemin tanıtımını gerçekleştiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Atıkmatik sistemiyle vatandaşları geri dönüşüme teşvik etmeyi amaçladıklarını anlattı.

DULKDD4
Sistemin vatandaşlara kazanım da sağlayacağını anlatan Başkan Okay, cihaza atılan geri dönüşüm malzemelerin her birinin kredi olarak Bizim Kart sistemine yükleneceğini anlatı. Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bölgemizde bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzün ortaya koyduğu bu özel projeyle gelecek nesillere daha temiz ve güzel bir Dulkadiroğlu bırakmayı hedefliyoruz.

DULK2

Bugün 5 Haziran Dünya Çere Günü olması nedeniyle bu projemizi açıklamayı uygun bulduk.  Atıkmatik ismiyle tanıtımını yaptığımız sistem yine bize ait olan BİZİM KART uygulamasıyla birlikte çalışmakta. Bölgemizde belirlediğimiz 5 farklı noktaya kuracağımız sistem Cam Şişe, Metal Şişe, Plastik Şişe ve Atık Pillerin Bizim Kart okutularak cihaza atılmasıyla çalışacak. Cihaza atılan bu geri dönüşüm ürünlerinin karşılığında sistem Bizim Kart’ta kredi yüklemesi yapacak. Bizim Kart’ta biriken bu kredileri vatandaşlarımız anlaşma sağladığımız noktalarda kullanabilecekler.  Buradaki amacımız vatandaşlarımızı geri dönüşüme teşvik ederek gelecek nesillere daha temiz bir Dulkadiroğlu bırakmaktır.

DULKD

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak temizlik ve çevre konusunda hassasiyetimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Bu hassasiyetimizi projelerimize de yansıtıyoruz. Bu alanda Kahramanmaraş’ta bir çok projeyi ilk defa uyguladık. Yer altı çöp konteynır sistemi, çöp taksi, mobil temizlik ekibi ve tüm boş alanların temizliğinin düzenli olarak yapılması bu projelerimizin başında geliyor.  Yine Kahramanmaraş’ta ilk defa kırsal mahallelerimizde çevre ve temizlik faaliyetlerini yapan belediye olduk. Kahramanmaraş’ta ilk olarak kırsal mahallelerde temizlik faaliyetlerine başlayan belediye olma özelliğini de taşıyoruz.”dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co