Cep telefonu ve vekil !..

Cep telefonu ve vekil !..

Hani atalarımız demiş ya :” iğneyi kendine batır, çuvaldızı başkasına !” ben çuvaldızı kendime batırmak istiyorum..

Bu cep telefonu insanın başına bela !

İnsanı rezil de eder vezirde eder !..

Uzaklara gitmeye gerek yok, bizim evde herkesin elinde bir telefon arkadaşları ile mesajla – esmesle görüşüyorlar.. yakında konuşmayı unutacağız..

Kimse kimse ile konuşmuyor , herkes not yazıyor.. oda not olsa : Selam veya Selamünaleyküm diyeceği yere kısaca “sa” Nasılsın diyecekse “na” böyle olunca bu kısaltmalar yüzünden  Türkçemizi unutacağız, konuşma ve yazmayı da unutacağız..bu gidişle halımız hal değil dostlar..

Bizim evin hali bu başkasının evini bilemem Vallah !.. Kendi çocuklarınıza bakın 3 yaşından 100 yaşına herkesin elinde cep telefonu !..

Oysa : önceden bir ev telefonumuz vardı üzerinde örtüsü vardı, başında oturur birinin aramasını beklerdik, kim önce kaparsa o konuşurdu..ya bugün !..

Neyse konuyu dağıtmadan özüne dönüyorum !..

TBMM Başkanlığı için ilk tur seçimi var, bizde pür dikkat televizyonda partilerin ilk gurup toplantısını canlı olarak izliyorum..

Parti ismi vermeyeceğim: hemen her partide vardı.. izleyenlerin gözünden kaçmamıştır..

Vekil diye seçip gönderdiklerimizin bu : bu ülkenin vay haline vay !

Genel başkan kürsüde konuşuyor, bizim milletvekili diyerek seçip gönderdiğimiz kişi ise , cep telefonun diğer vekile vererek, sırtını genel başkana dönüyor, resim çektiriyor sonra da onu Facebook da paylaşmak için gözünün telefona yapıştırıyor..

Genel başkanın konuşması kimin umurunda !..

Önemli olan cep telefonu ve bir resim paylaşmak..!

Gurup toplantısındayım genel başkanımız konuşuyor bakın bende salondayım, demeye çalışıyor.. kimisi de bunu fazlası ile diyerek Facebook da resim paylaşarak altına yazıyor..

Allah aşkına biz bunları seçip gönderdik, TBMM resim çekinsinler diye mi ? gönderdik !..

Televizyon kamerası salonu geziyor, genel başkanın konuşması alkışlanacak, konuşması var, ama bizim vekiller ellerinden  telefonu bile bırakmıyor.. göz ucu ile genel başkana bakarak mesaj yazmaya devam ediyorlar..

Arada bir ise : masa üzerine bırakarak alkış çalıyor sonra yeniden telefon ile uğraşmaya devam ediyor.. işte Türkiye’ni millet vekilleri bunlar..

Bir diğeri ise: İlk gurup toplantısındayım diye Facebook resim yapıştırıyor..

Biri Meclis deyim diye resim yapıştırıyor..

Tabi : Şeffaf vekiller, bunu Facebook dan herkese gösteriyorlar..

Genel Başkanının konuşmasını dinleyen maalesef ki yok ! kimin ne olduğu , ülkemize nasıl hizmet edecekleri bu fotoğraf karelerin de açık ve net görülüyor..

Benim eleman var : Nuri , o hep söyler:”ben başbakan olsam bu cep telefonunun yasaklarım,” özellikle hanımlara asla vermem ! “ der..

TBMM Başkanı kim olur bilemiyorum ama : Başkan TBMM cep telefonu kullanımını yasaklamalı, özellikle de Facebook da fotoğraf paylaşımını yasaklamalı hatta TBMM kuracakları cihazlarla telefon görüşmelerini tamamen kesmeleri gerekir..

Memleket meselelerini gündeme taşısınlar diye seçip gönderdiklerimiz, cep telefonu ile resim çekip onu paylaşmakla uğraşıyorlar..

Tabi cep telefonu ile resim çekilerek : Facebook da paylaştığı zaman : Türkiye de milli gelir  kişi başına 150 bin TL oluyor, Türkiye süper güçler arasında ilk beşe giriyor, onun için bol resim çekinmek gerekiyor (!)

Uyan Türk milleti uyan ! kimlere oy vermişiz.. meclise göndermişiz ki onlar bizim hakkımızı arayacakları yerde cep telefonu ile resim çekmekle meşguller..

Teknolojiyi iyi kullanmak gerekir:

Bugün iş yerlerinde bakıyorum, bilgisayar var, adam oyun oynuyor, işini geliştirmek çağı yakalamak için kullanmıyor..

Cep telefonu da harika bir cihaz bunu kimse inkar edemez ama, iş zamanı da iş yapmak gerekir, Partiler gurup toplantılarına cep telefonu girişini yasaklamalılar..

Bizim televizyon ekranından gördüğümüzü , genel başkanlar salonda göremiyor mu bilemiyorum ama bu ülkeye yazık , ülkemiz bunu hak etmiyor..

Bugünlük bu kadar

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co