Çeleğen, “Engelli vatandaşlarımın yanındayım”

Çeleğen, “Engelli vatandaşlarımın yanındayım”

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçe Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Sosyal belediyeciliğin tüm imkanlarını engellileri sosyal hayata kazandırmak için kullandıklarını belirten Belediye Başkanı Nursi Çeleğen mesajında şu ifadelere yer verdi “Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu nedenle engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir. Bizler duyarlı vatandaşlar olarak, toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilere her zaman hoş görü ve sevgi ile yaklaşmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın toplumla kaynaşmasını sağlayarak onları katılımcı ve üretken insanlar haline getirmek bizler için bir insanlık görevidir” dedi.

İlçemizde ve Ülkemizde bulunan tüm engelli kardeşlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum ” şeklinde konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co