Çeleğen, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı

Çeleğen, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çeleğen mesajında şu ifadelere yer verdi; “İkinci Meşrutiyet’in yürürlüğe girmesiyle Türk basınına yönelik uygulanan her türlü sansür kalkmış ve sansürün kalktığı 24 Temmuz her yıl Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri ve haber alma ile yayma özgürlüğünün en etkin aracı basınımız, demokrasimizin yaşamasının ve gelişmesinin önemli ve değerli aracıdır.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları dünyadaki tüm gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanında vatandaşımız ile devletimiz arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir. Basınımız; meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetine saygılı, tarafsız yayıncılık ilkesi çerçevesinde, toplumda basına güveni artırmanın yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin de önüne geçmektedir.  Bunun en önemli ve en yakın örneğini 15 Temmuz gecesi yaşanan hain işgal girişimine karşı davamızın lideri, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza yaptığı çağrının yerine ulaşmasıyla bir kez daha görmüş olduk.

Kurulduğu günden bu yana icraatları ile ülkemize çağ atlatan AK Parti hükümetlerinin ve yerel yönetimlerinin başarısında, dürüst ve ilkeli habercilik anlayışıyla milletimizle bir köprü vazifesi gören basın mensuplarımızın da payı son derece büyüktür.

Bu duygu ve düşüncelerle; 24 Temmuz 2017 günü kutladığımız Basında Sansürün Kaldırılışının 109’uncu yıldönümü münasebetiyle, Başta 15 Temmuz hain işgal girişimine karşı milletimizin birlik olmasına vesile olan basın mensuplarımız olmak üzere ilimizde ve ilçelerimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo, televizyonlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan ve üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, tüm basın mensuplarımızın habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılarının devamını dilerim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co