Celal Toprakkale

Celal Toprakkale

Ben sanırdım ki onu bir ben tanırım birde Başbakan Ahmet Davutoğlu tanır yani öyle sanırdım ama öyle değilmiş !..

Ulucami deki cenaze namazı ve cenazeye katılanlar bizim yanıldığımızı gösterdi.

Celal Toprakkale: Esnaf

Celal Toprakkale : Şair şiir yazar edebiyatı 10 numara… O gönül adamı…

Celal Toprakkale : Siyaset adamı !

Celal Toprakkale : Aile babası, esnafın babası !..

Bir süreden beri rahatsız olduğunu haberini aldığımız sevgili dostumuz Celal Toprakkale, 12 Şubat 2016 günü yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş esnafları olarak başbakanımızın gelmesini heyecanla bekliyoruz” demiş ve yaptığı hazırlıkları anlatmıştı.

Celal Toprakkale – Başbakan Ahmet Davutoğlu dostluğu 1970 yıllar ve sonrasına dayanır.

Başbakan o gün öğrenci, Celal Toprakkale, “ Kahramanmaraşlı esnaf celal amcamız, esnaftı. Gönül dostu, insanlık timsali güzel bir insan”

ANAP da siyaset yaptı: şehrime bir çivi çakamam mı ?  deyi O Maraş aşığı biriydi.

Edebiyatı- Şiiri, sözleri ile güzel dosttu…

70 yaşında bir delikanlı olarak aramızdan ani ayrılan Celal Toprakkale’nin başbakan Ahmet Davutoğlu ile dostluğunu, sizlere anlatacağım…

Nede 1984 de ANAP kurucu il yönetim kurulu üyesi ve o dönem deki siyasetini anlatacağım, ne de bugün Ak Partili olduğunu sizlere anlatacağım…

Dededen, babadan gelme esnaflığını ise anlatmaya kelimeler yetmez!

Celal Toprakkale Tekke- Mercimek tepe de oturur ve o dönemde başbakan Ahmet Davutoğlu’nun misafir ettiklerinde eee merhaba der gibi bir samimiyetimiz vardı…

1981 yılında: o zaman Türkiye Gazetesi muhabirliği yapıyorum…

Celal Toprakkale bizim gazetemizin abonesi, şiir yazar!

Gazete okur, kitap okur, şiir yazar edebi yazılar yazan bir esnaf!

Bugün gençlerin meydan olarak bildikleri yerde, eski halin yerine yapılan belediye pasajı içinde dükkanı bulunan Celal Toprakkale ile uzun uzun sohbetlerimiz başladı.

Yazdığı şiirlerin bir bölümünü Türkiye Gazetesi de orta sayfa da yayınladık. Dergilerde yayınladık, böyle gönül dostluğumuz devam etti…

Böylece bir koyu dostluk başladı. Bugüne kadar da geldi…

1983 de ANAP kurulunca: Celal Toprakkale: “Kahramanmaraş için elimi değil , gövdemi taşın altına koyuyorum” diyerek siyasette girdi.

O Tarih de: köylerimizde elektrik yok, telefon yok, su yok, yol yok, yok yok yok, bu sebeple Celal Toprakkale, bedenen fikren, ruhen Kahramanmaraş’a bir siyasi partinin ildeki temsilcilerinden biri olarak hizmet verdi.

Özal ile birlikte ANAP bırakan Celal Toprakkale, bundan sonra gençler yapsın bizden bu kadar diyerek esnaflık köşesine çekilerek, gönül dostları ile sohbette devam etti.

14 Mayıs 1950 de Adnan Menderes

6 Kasım 1983 de Turgut Özal

2 Kasım 2002 de Ak Parti  Recep Tayyip Erdoğan diyen ruhun bedeni olan Celal Toprakkale, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yeniden siyasetin gündemine geldi…

Ahmet Davutoğlu: bir öğrenci iken: babası tarafından Kahramanmaraş’a aile dostları Toprakkale ailesinin yanına yaz tatiline gönderiliyor.

Ahmet Davutoğlu okuyor, Üniversite bitiriyor, hoca oluyor, sonra Ak Parti hükümetinde Dış işleri bakanı ve ardından ise başbakan

İlk seçimde Ak Parti oy kayıp etse de ikinci seçimde zaferle çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘un arkasındaki dua ordusunun bir komutanı neferi Celal Toprakkale !.. Eeeee başbakanımızda Kahramanmaraş’ta ki esnafın temsilcisi Celal Toprakkale’yi unutmuyor. Her konuşmasında esnaf meselesi olduğu zaman: Kahramanmaraşlı celal amcam diye söz ediyor.

Celal Toprakkale: “Ahmet’im Ahmet’im” diyerek dua ettiği, başbakan Ahmet Davutoğlu seçimleri kazanarak iktidar olması en çok onu sevinenlerden biri oluyor.

Celal Toprakkale: 12 Şubat 2016 günü Kahramanmaraş’a gelecek olan başbakan Ahmet Davutoğlu için güzel hazırlıklar yapmıştı.

Onun yüreği de Kahramanmaraş sevdası var. Esnafın ekonomik durumu vardı. Başbakan’a esnafın halini anlatacaktı.

Olmadı, Başbakan son dakika da Kahramanmaraş Programını iptal edince, Celal Toprakkale, Başbakan Ahmet Davutoğlu görüşmesi olmadı.

Celal Toprakkale: “Ahmet’im başarılı olsun, ülkemize, milletimize hizmet etsin, Kahramanmaraşlıların başbakanı var bakanı var, Allah’ım Ahmet’ime yardım et!” diye dua ediyordu.

Bugün dua etme sırası bizde: Celal Toprakkale için bir Fatiha, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu o dönemden tanıyan biri olarak söylüyorum, Fatiha’sını da okumuştur. Yakında aile fertlerini taziye ziyarette gelecektir. Bundan eminim…

İyi günler diliyorum…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co