Cebeli Bereket

Cebeli Bereket

Osmaniye TGF Başkanlar Toplantısı

     Türkiye Gazeteciler Federasyonu 56. Başkanlar Konseyi Toplantısı , Kadim Şehir eski adı ile Cebeli Bereket yeni adı ile Osmaniye de toplandı.

     Sözüme başlamadan önce :  hemen şunu söyleyip sözüme devam edeyim  ki , Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı , başkanım mükemmel bir toplantı yaparak çıtayı bir basamak daha yükseltti.. Teşekkürler başkanım.. Teşekkürler İsrafil başkan !..

     Osmaniye ‘nin yer fıstığını bilirdik, ama bu kadar tesis olduğunu bilmezdik.. Osmaniye denildiği zaman coğrafi konumunu bilirdik ama Karatepe gibi tarihi ve Turistlik yerleri, kaleleri olduğunu bilmezdik..

     Osmaniye de bir Üniversite vardı ama adını duymuştuk ama bir çok dostumuzun orada görev yaptığını bilmiyorduk, hepsi ile hasbihal olduk..

     Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyesi Ali Celal Kaymak kardeşimizle Osmaniye üzerine sohbet ettik..

     Baharı erken yaşadığımız Osmaniye de güzel hizmetler yapılmış, ki bunlardan bir Masal Parkı, gerçekten harika olmuş, ikincisi Osmaniye içinden geçen büyük çayın kanal içine alınması ayrı bir güzellik oluşturmuş..

     Osmaniye anlatılmakla bitmez..

     Biz Gazeteciler Cemiyet başkanlarının katıldığı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen TGF üyesi başkanlarımızla yaptığımız toplantı ve gündeme gelelim..

     TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Yönetim Kurulu ve bağlı Gazeteci Cemiyetleri Başkanları Osmaniye de toplandıktan sonra Cuma günü Afrin’e giderek Sınırın Sıfır noktasında Mehmetçiğimize moral ve destek verdik..

     Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Cemiyet Başkanlarına bir çay ikram etti, Mehmetçiğimize verilen hizmetleri anlattı.

     Güvenlik sebebi ile çeşitli yerlerden gelen yiyecekleri : Mehmetçiğimize, Kumanya başta olmak üzere vs. yiyecek maddesi gönderilmediğini güvenlik sebebi ile Hassa da kurulan karavanadan pişen yemeklerin gönderildiğini suların ise belediye tarafından gönderildiğini ifade etti.

     Bir çok yerden kumanya ve yiyecek geldiğini halkımızın hassasiyetine teşekkür ederken, bu yitecekleri de gerekli güvenlik taraması yapıldıktan sonra Suriyelilere dağıttıklarını ifade  ederek başkanlarımıza çay ikramında bulundu.

     TGF Başkanı Yılmaz Karaca ise : “ Ben ve Başkanlarım, Afrin de Mehmetçikle omuz omuza savaşmaya, bir tek terörist kalmayıncaya kadar Ordumuza, Polisimize, Devletimize destek vermeye devam edeceğiz..

     Kanımızın son damlasına kadar savaşmaya hazırız, Mehmetçiğimizin , Devletimizin arkasındayız, Afrin “ Zeytin Dalı Harekatı “ tam zamanında yapıldı, 7 yıldan beri yapılan tüneller, kanallar, menfezler Türkiye’nin nasıl bir tehlike içinde olduğunu açık olarak göstermektedir, hiç olmasını istemiyoruz ama elbette şehitlerimiz oluyor, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” Dedi..

    Başkan Yılmaz Karaca, Cemiyet Başkanları Mehmetçiğimizle omuz omuza, onlara moral verdikten sonra yeniden Osmaniye döndük..

    Başkanlar kurulu toplantısı, Osmaniye gezisi ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyetinin 2017 yılında Gazetecilik mesleğinde başarılı olanlara ödüllerin verilmesi ki:

     Eski başkanlar ve Meslekte 30 yılını dolduran gazetecilere ödül verilmesi, beni en çok etkileyen ise eski Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gökhan Erkmen, ki Adıyaman dan çıkıp gelip Osmaniye de Gazetecilik, Matbaacılık yaparak , Hasret Gazetesinin çıkarmasını anlatan video görüntüsü, sonra Mezarı başında Kur’an-ı kerim okunması beni çok etkiledi..

     Hepimiz öleceğiz, ha bugün , ha yarın, bizim gibi saçları ağırmış gazeteciler toprağa bir adım daha yakın, Allah bilir kimin ne zaman öleceğini ama, mesele olan hoş bir seda bırakmaktır.. Gökhan Erkmen güzel bir seda bırakmış mekanı cennet olsun..

     Mesele olan hatırlanmak , bir Fatiha alabilmektir.

     Gala Yemeği ve ödül töreni sonrasında ise hoş sohbetlerin yapıldığı TGF 56. Başkanlar konseyi toplantısı sona erdi.

     En yakın komşumuz Cebeli Bereketi yakından tanıma imkanımız oldu. Güzellikleri gördük ve yaşadık..

     İyi günler..

    

     

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co