Çare Ak Parti MHP hükümeti

Çare Ak Parti MHP hükümeti

ÇARE AKP VE MHP HÜKÜMETİ…

7 Haziran seçimleri sonrası her partide hükümet kurma veya ortak olma kulisleri yoğun bir şekilde devam ederken. Kuşkusuz en heyecanlısı Kılıçdaroğlu CHP Liderinin bu kadar çırpınmasının tek gayesi AK Partiyi saf dışı bırakmak. Ayrıca Erdoğan’a olan hazımsızlığı, hasbelkader birde oyunu yükseltse ne olurdu kim bilir? Oyunu ve milletvekili sayısını düşürmesine rağmen nasıl bir bakış açısı ve mantığı ise birinci parti olmuş edasıyla hükümet kurma senaryoları içinde olmasını nasıl izah edilebilir?

CHP her zaman olduğu gibi boşa kürek çekiyor. Sanki kendine hükümet kurma görevi verilmiş.

Velev ki; birinci parti AK Parti hükümeti kuramadı. Davutoğlu kendine tevdi edilen hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanına iade etti. Hükümet kurma görevi de size tevdi edildi. Nasıl hükümet kuracaksınız doğrusu merak ediyorum.  MHP’nin sizinle hükümet kuracağını mı sanıyorsunuz? HDP’yi nasıl garanti görüyorsunuz? MHP’ ye ortaklık durumunda Başbakanlık teklif ediyorsunuz da kabul mü gördü? “ Evdeki hesap çarşıya uymuyor.” Kılıçdaroğlu yani sizin kendinizce koşturmanız beyhude…

7 Haziran 2015 seçimleri sonucunda ki konjonktür’ e baktığımız zaman koalisyon kaçınılmaz bir gerçektir. Bunun da en uyumlusu AK Parti MHP koalisyonudur. Hiç zaman kaybetmeden bu koalisyonun hayata geçirilmesidir. “Her zaman diyorum.” Pusuda yatan Din, Vatan, Millet düşmanlarını sevindirmeyelim. Günlük çıkar hesapları yapmadan. Gelecek neslimize huzurlu, güçlü, boyun eğmeyen bir ülke bırakmak asli görevlerimiz olmalıdır. Hesap küçük hesap zamanı değil.

MHP Lideri Bahçeli AK Partiyi her zaman eleştirdi. Ancak Milli davalarda hiç tereddüt etmeden desteğini verdi. Olması gereken de bu değil midir?

Hatırlayalım…

*367 GARABETİ: 2007 de Cumhurbaşkanlığı seçiminde AYM 367 tuhaflığını dayattı MHP oylamaya katılınca yeterli sayıya ulaşıldı. İşte milli sorumluluk Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı seçildi.

*  BAŞÖRTÜ YASAĞINDAN ÖZGÜRLÜĞE: Üniversitelerde başörtüye vize veren Anayasa değişikliği CHP’nin ret oyuna karşı AK Parti ve MHP işbirliği ile başörtü zulmü de son buldu.

* EĞİTİM VE ALKOL: Necip milletin üzerine kâbus gibi çöken,  28 Şubat’ın izlerini silen 4+4+4 zorunlu eğitim sistemi ile alkollü içkilerin tüketimini düzenleyen yasaya yine MHP destek vermişti.

* PARTİ KAPATMA: 2008 de AK Partiye açılan kapatma davasına karşı çıkan Devlet Bahçeli sorumlu davranarak elini taşın altına koyup Anayasayı değiştirelim diyerek yine bir krizi önledi.

* GEZİ OLAYLARI: Dış güçlerin ve içerde ki; maşalarının Türkiye’yi kaosa sürükleme planlarını gören MHP lideri Devlet Bahçeli sağduyulu verdiği mesajlarla tabanını sokaktan uzak tutup olayların büyümesine ve olası kan dökülmesine engel olmuştur.

Milli şuurla siyasi çekişmeler bırakılıp gönül birliği ile AK Hareket’in inşası yapılmalıdır…

Uzaktan seyredip “çaresizsiniz” diye sırıtanlara fırsat vermeyin. Çünkü! “Çare sizsiniz. ”

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co