Çanakkale’yi yaşamak gerek

Çanakkale’yi yaşamak gerek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çanakkale ekibi ilimize döndü

Erantepli:”Çanakkale’yi okumak başka, görmek başka !”

 

ÇANAKKALE- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sınavda okul birincisi olan 114 öğrenci ile Meclis üyeleri, öğretmenlerden oluşan 154 kişilik Çanakkale ekibi 3 günlük ziyaretini yaparak Kahramanmaraş’a döndü.

SONY DSC

Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkan vekili Muharrem Erantepli:” Çanakkale dastanını anlatmak için yüzlerce kitap yazılmıştır, bununla beraber Çanakkale anlatılmaz, çanakkaleyi görmek yaşamak gerek, bizde bugün bunu yaptık,” dedi.

Güzelbulut Turizm tarafından organize edilen: Kahramanmaraş büyükşehir Belediyesinin Çanakkale gezisinin sonun gününde 3 ayrı otobüsde birer konuşma yapan Başkan vekili Muharrem Erantepli,” Büyükşehir Belediyesi Sosyal işler daire başkanlığından teklif geldiğinde Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a ilettim kabul gördü Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz bey birlikte yaptığımız istişare ve çalışmalar sonunda, Kahramanmaraş il genelinde Lise Son sınıf öğrencileri için yaptığımız sınavda okul birincisi olan siz değerli gençlerimizi Çanakkale’ye getirdik..

SONY DSC

Metre Kareye 6 bin merminin düştüğü, Mübarek Çanakkale görmek gerek burada bu manevi havayı yaşamak gerek diyen Erantepli, otobüs içinde yaptığı konuşmada: “ Gençler 15 Mart 1915 de tam 100 yıl önce burada 250 bin den fazla şehit verdik, Sütçü İmam gibi, Seyit Onbaşı gibi Binlerce Kahraman var burada bunları görmek yaşamak o günü iyi anlamak için her Türk gencinin Çanakkale’ye mutlaka gelmesi gereki, Çanakkale yi yaşaması gerekir, biz bu bağlamda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak sizleri buraya getirdik..

Ben Otobüs şoför ve mavinlerine, okullardaki öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürümüz ve Müdür yardımcılarına , Çanakkele gezisini hazırlayan belediye çalışanlarına, Meclis üyelerimize, Bizleri buraya getirip gezdirip götüren Güzelbulut Turizm sahibi Mehmet Güzelbulut, Basın Mensubu olarak bizleri yalınız bırakmayan Bekir Doğan beye ve başta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a gönülden teşekkür ediyorum.. dedi.

Seyit Onbaşı ve onu anlamak

Muharrem Erantepli.” Çanakkale ve Seyit  Onbaşı anlamak için herkesin buraya gelip, Çanakkaleyi dolu dolu yaşaması gerek : Okumakla olmuyor, okumak gerek, yüzlerce kitap okumalıyız ancak okumakla olmuyor, gelip görmek gerek, yaşamak gerek ,” diyerek herkesi çanakkaleye davet etti.

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co