Çanak: Antrenörlerimiz görev alıyor

Çanak: Antrenörlerimiz görev alıyor

Çanak, “Profesyonel takımlarda Antrenörlerimizin görev yapması bizi memnun ediyor”

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, Profesyonel takımlarımız olan Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un takımlarında görev yapan Kahramanmaraşlı Antrenörlerin görev yapmalarından memnuniyet duyduğunu söyledi.

TÜFAD Başkanı Çanak yazılı bir açıklama yaparak, Kahramanmaraş’ta sporun ve futbolun gelişmesi ve başarıların ortaya çıkması için hizmet ettiklerini ve bunun için mücadele verdiklerinin altını çizerek, Kahramanmaraşlı antrenörlerin sadece Kahramanmaraş’ta değil Türkiye’nin bir çok yerinde de antrenörlük yapmalarından büyük gurur duyacaklarını ifade etti.

Çanak, daha önceki yıllarda Kahramanmaraşlı Antrenör arkadaşların diplomalarını yeniletmesi için Gaziantep iline gittiklerini ve 2008 yılında büyük uğraşlar sonunda TÜFAD Kahramanmaraş Şubesini hayata geçirdiklerini belirterek şöyle konuştu: “2008 yılında Kahramanmaraş TÜFAD şubesini şehrimize kazandırdık.Artık Antrenör arkadaşlarımız başka şehirlere gidip, oradaki seminerlere katılmaktan kurtuldular. O yıllarda Kahramanmaraş’ta Antrenör sayısı 25’li sayılardaydı, ama şimdi görüyoruz ki şehrimizde 120 tane diplomalı futbol Antrenörümüz var,bu sayı günden güne artıyor ve Kahramanmaraşspor ve Büyükşehir Belediyespor takımlarında Kahramanmaraşlı Antrenörlerimiz görev yapıyorlar.Bunlara örnek olarak, Kahramanmaraşspor’da İzzet Kazancı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da Fethi Çokkeser, yardımcıları Halil Yücel, Ramazan Boşnak’tır. Bu Antrenörlerin burada görev yapmaları bizi TÜFAD olarak ziyadesi ile memnun ediyor.İnşallah buradan çıkıp diğer illerde ve daha üst liglerde Kahramanmaraşlı Antrenörlerin görev alması bizleri bir hayli daha sevindirecektir.Tabi bu uzun bir süreç alabilir, çok emek verilmesi lazım. Bizde TÜFAD olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co