“Camilerde kış temizliği “

“Camilerde kış temizliği “

Sosyal Belediyecilikten güzel örnekler veren Dulkadiroğlu Belediyesi dan bir adım daha

“Camilerde kış temizliği “

 

Bekir DOĞAN
DULKADİROĞLU/ Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçe Belediyesi, belediye sınırları içinde bulunan 120 Camii her gün üç ayrı ekiple  günlük dokuz caminin son bahar –kış  temizliğini yapmaya başladı.

Sosyal Belediyecilikte güzel örnekler veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Camii, Mescid , Okul bizim için önemlidir, ibadethanelerimiz temiz olmalı, bunu bir  sosyal belediyecilik görevi olarak görüyorum, kurduğumuz üç ayrı özel ekiple Cami’lerimizin kış temizliğini yapmaya başladık, bugüne kadar  120 camiden 32’sinin detaylı temizliği yapıldı,” dedi.
Eğitim ve ibadethane konusunda hassasiyetini her fırsatta dile getiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İbadethane ve eğitim alanlarının çevre düzeni konusunda gerekli çalışmaların devam ediyor, yazın toz ve toprak, özellikle Suriye tarafından gelen toz bulutu sebebi ile çok fazla kirlenen ibadethanelerin temizlenmesi için üç ayrı teknik özellikte ekip kurduk , her gün 9 camiin temizliğini tamamlıyoruz,bugüne kadar 32 camii temizliği tamamlandı, “ dedi.

Dulkadiroğlu (5)

Dulkadiroğlu İlçe merkezde tespit edilen 120 cami ve mescidin detaylı temizliği için bayanlardan oluşan temizlik ekibinin, kısa sürede 32 cami ve mescidi temizlediklerini anlatan Başkan Okay, gerekli hassasiyeti göstererek bu gibi çalışmaları devam ettireceklerini dile getirdi.
Başkan Okay,  “Göreve geldiğimiz gün bir elimizin camilerimizin ve okullarımızın üzerinde olacağına dair vatandaşlarımıza söz vermiştik. Bu kapsamda bir çok okulumuzun eksiğini giderdik. Camilerimizle ilgili de çevre düzeni ve temizlik konusunda ekipler oluşturarak hizmetimizi sürdürüyoruz. Camilerimizin özellikle temizliği konusunda büyük bir hassasiyet  gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren camilerimizin teknik özelliklerini inceleyerek ses sistemini, ışık sistemini ve elektrik aksamını elden geçirdik. Şuanda da 3 farklı temizlik ekibimiz bölgemizdeki camilerimizi tek tek tarıyor. Şuana kadar 32 camimizin temizliğini yaptık. Bölgemizde bulunan tüm camiler tamamen temizlenene kadar bu çalışmamız devam edecek.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co