Çalıştay değil: Çalışan Türkiye İstiyoruz..

Çalıştay değil: Çalışan Türkiye İstiyoruz..

Çalıştay değil : Çalışan Türkiye istiyoruz !..

2010 yılında bize bir hastalık bulaştı..

Çaresi var mı ? bilemiyorum..

İçim dışım çalıştay oldu..!

Bu hastalığın aşısı var mı ? bilemiyorum !..

Basın’a kapalı 10 Bakan katılımı ile başlayan Çalıştaylar dizisi Kahramanmaraş’ta son 4 yıldan beri hızlı bir şekilde yapılıyor.. sonucunu gören de olmadı..

Bende 2015 yılının ilk çalıştayına gitmeden önce biraz bilgilimizi tazelemek üzere eski defterleri karıştırdım..

Hemen her konuda çalıştay yapmışız , ama o günden bugüne kadar çalışma yapmamışız..

Bir sorun mu ? var !.. hemen çalış tay yapalım.. demişiz çalışan ise yok !..

Çalışma – gerek yok.. çalıştay yeter !.. yapalım bir çalıştay !..

2010 yılından beri yanı son 4 yıl içinde yaptığımız çalıştayları bir araya toplasam, bir kitap değil,20 ciltlik  Ansiklopedi yazarım..

Sabah sabah ez bir defter karıştırdım, karşıma çıkan çalıştay haberlerinden bir iki örneği sizlerle paylaşmak istiyorum..

28 Ekim 2014  “Fark Et, Fark Ettir, Fark Yarat” projesi kapsamında düzenlenen projeler çalıştayı için farklı şehirlerden 20 gönüllü genç Kahramanmaraş’a geldi. Çalıştay başladı..

18 Nis 2012

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Avrupa Komisyonu Teknik Yardım ve Bilgi Değişim Ofisi ile birlikte ‘Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onayı Konulu’ bir çalıştay düzenledi.

20 Mayıs 2014 – Türkiye’nin en önemli kültür balıkçılığı merkezlerinden bir tanesi olan Kahramanmaraş’ta Balıkçılık çalıştayı düzenlenidi.

19 Ağustos 2014 – Kahramanmaraş’ın çevre sorunlarının masaya yatırıldığı çalıştay düzenlendi. Kahramanmaraş’ın çevre sorunlarının masaya yatırıldığı çalıştay …

1 Eki 2011 – Kahramanmaraş’ın çevre sorunlarının değerleri  çalıştay düzenlendi.

2012 de Son zamanlarda Hızlı Tren tartışmalarının yaşandığı Kahramanmaraş’ta Ulaştırma Çalıştayı düzenlendi..

5 Aralık 2014 de Toplum yarına Programlar Çalıştayı düzenlendi..

17 Eyl 2014 – Kahramanmaraş’ta düzenlenen Ulaştırma Çalıştayı’na katılan Bakan Elvan, uluslararası basın …sorularını cevapladı..

17 Nisan 2012 – Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Avrupa Komisyonu Teknik Yardım ve Bilgi Değişim Ofisi ile birlikte ‘Gıda …

17 Eylül 2014 – Son zamanlarda Hızlı Tren tartışmalarının yaşandığı Kahramanmaraş’ta Ulaştırma Çalıştayı düzenleniyo.

7 Ağustos 2012 – Çalıştaylar bu iki temel üzerinde yapıldı. Kahramanmaraş’ta görüşemediğimiz Bakanlarımızla mecliste görüştük. Çalıştaylar üzerinde toplanan …

18 Mart  2014 – Kahramanmaraş’taki firmaların eğitim ihtiyaçlarını araştırdıklarını ve bu doğrultuda bir eğitim  çalıştayı düzenlendi..

2015 yılının ilk çalıştayı  “ Kahramanmaraş’ın dünü, bugünü ve yarını ele alınarak şehir kimliğini oluşturmak ve Kahramanmaraş’a marka değer kazandırmak için gerçekleştireceğimiz; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katılacağı “Kahramanmaraş Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı’na”  ile merhaba diyoruz..

Sevgili okurlarım: Bu işe bir dur dememiz gerekiyor..

Kahramanmaraş Ulaşım Çalıştayı: Kahramanmaraş İstanbul , Kahramanmaraş Ankara, Kahramanmaraş İzmir ve Yurt Dışı uçak seferleri için yapılan ulaşım çalıştayı 4 yıl geçti bir adım dahi atamadık.. konuştuklarımız olduğu yerde kaldı..

Türkoğlu ilçemize Lojistik köy kuracaktık, Hızlı Tren İstasyonu yapacaktık.. Uçak seferleri koyacaktık.. 4 yıl geride kaldı, çalıştay da konuştuğumuz da orada kaldı..

İçimiz dışımız çalıştay olmuş : Yapılan ne var derseniz kocaman bir hiç !..

Tek yapılan ise: Bol miktarda sayısı Çalıştay yaptık..!

Aslında bir de çok konuşan, bizim gibi gerçekleri yazan basın susturma çalıştayına ihtiyaç var ilgilerden , basın susturma çalıştayı bekliyoruz ( !)

Yapmadığımız bir çalıştay kalmadı.. Basın kapalı, halka açık çalıştay örneğini bu dönemde gördük..

Kardaş : Bu hastalık bize 5 yıl önce bulaştı..çaresi var mı bilemiyorum..

Çalıştay hastalığının aşısı varsa ben yaptıracağım..!

Devlette – Millette faydası olmayan Çalıştay hastalığının aşısını Sağlık bakanlığımız acilen yurt dışından getirtmesi gerektiğine inanıyorum..

Kuş gribi – Puş gribi diyerek her türlü aşı ithali yapıyorlar.. Çalıştay hastalığının da aşısını da getirsinler ki bir beş yılımız daha çalıştaylarla geçmesin !..

Çalıştay değil- Çalışan Türkiye İstiyoruz…

Çalıştay hastalığının aşısını istiyoruz..

“Ali topu at, Suna ip atla, Ayşe yat uyu ! uyu uyu büyü !”

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co