Çakmakçı Sait Camii’nde geleneksek kutlu doğum

Çakmakçı Sait Camii’nde geleneksek kutlu doğum

Sevgili Peygamberimizin Doğumunun 1444. Yıl Dönümü olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kahramanmaraş Serintepe Mahallesi Çakmakçı Sait camiinde güzel bir program düzenlendi. Programa katılan yaklaşık bin beş yüz mahalle ve cami cemaatine ‘yahni’ ikramında bulunuldu.

Programa Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir de katıldı. Müftü Abdullah Demir camiyi dolduran binlerce cemaate vaaz verdi. Bu yıl 5. Si yapılan ve geleneksel hale getirilen Kutlu doğum programında, Namaz çıkışı katılımcı misafir, cemaat ve mahalle halkına geleneksek yöreye özgü dövme pilavı ve nohut yahnisi ikramında bulunuldu.
Çakmakçı Sait Camii İmam Hatibi İbrahim Armut, Muhtar Ramazan Gürbak ve dernek başkanı Mustafa Demirin gayretleriyle yapılan Kutlu doğum pilav ve yahniden yaklaşık bin beş yüz kişi faydalandı.
Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir Vaazında, Sevgili Peygamberimizin doğum haftası dolayısıyla birlik ve beraberlik mesajı verdi. Müftü Demir; “Bu devletin, insanlarının arzuladığı sahne budur. Ayrımcılık değil, tarihine, geçmişine, geleceğine, devletini kuranlara saygı, peygamberin sisteminde var ve önemli bir yer tutar. Bu bağlamda devlet- millet bağlılığına olan coşku, O’na olan ilgi ve alaka rahmet Peygamberine de başladı.  Kutlu doğum Camilerimizde, okullarda her yerde devam ediyor. Müslümanlar olarak bizler, her şartta Kur’an’ın hayat veren ilkelerine uymakla yükümlüyüz. Son Peygamber Muhammed Mustafa (s.a.s)’nın çağlar üstü örnekliğini esas almakla mükellefiz. Birlikte yaşamanın olmazsa olmaz ilkelerine dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla bu sene Kutlu Doğum Haftasında “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasını gündeme taşımıştır, bu da çok yerinde olmuştur.dedi.

Program, Serintepe Camii imam Hatibi Ahmet Hürümün duasıyla son buldu. Programa Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir, Din Gönüllüleri Ve Görevlileri ile Din-Bir Sen İl Başkanı Şevket Bozdoğan, mahalle Muhtarı Ramazan Gürbak, Cami görevlileri ile çok sayıda cemaat katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co