Çağlayancerit’te kalıcı tedbiler alınıyor

Çağlayancerit’te kalıcı tedbiler alınıyor

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, Çağlayancerit İlçesinde içme suyu çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ilçe merkezi ve Helete’de toplam 12 km içme suyu hattı yapılıyor.

Kahramanmaraş’ın ilçe ve mahallelerinde kalıcı içme suyu altyapısı oluşturarak gelecekte olası su problemlerinin önüne geçmeyi hedefleyen KASKİ Genel Müdürlüğü, Çağlayancerit İlçesinde çalışmalarını sürdürüyor. İlçe merkezinde bulunan eski şebekenin kayıp kaçak oranının çok fazla olması ve nüfus artışı dikkate alınarak boru çapları yükseltiliyor. Yapılan çalışmayla içme suyu kaynağı ile depo arasındaki 2,5 km’lik isale hattı yenileniyor. Aynı zamanda ilçe merkezinde sürdürülen çalışmalarla depo ile şebeke arasındaki 1,5 km‘lik kısım da boru çapları yükseltilerek yenileniyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla özellikle yaz aylarında nüfusunda artış yaşanan Çağlayancerit’e kesintisiz su verilmesi hedefleniyor.

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yapılacak olan bitümlü sıcak karışım asfalt çalışması ile ilçe merkezi modern bir görünüme kavuşacak.

Helete Yalangoz Şebeke’ye Kavuştu

Düzenli bir içme suyu şebekesi olmayan Helete Mahallesi Yalangoz Mevkiinde yerleşimin artması üzerine harekete geçen KASKİ, bölgede içme suyu şebeke çalışması başlatarak vatandaşların içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu. Bölgeye yapılan 8 km içme suyu şebeke hattıyla kesintisiz içme suyuna kavuşan bölge sakinleri, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co