Büyükşehir’den Rabia Christine Konferansları

Büyükşehir’den Rabia Christine Konferansları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından davet edilen ünlü bir bale sanatçısı iken Müslüman olan Rabia Christine Bordbeck konferans verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Kahramanmaraş’a gelen Rabia Christine, imam hatip liselerinde ve Kur’an Kursu öğrencilerine konferans verdi.

Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Sofioğlu’nun da katıldığı konferans İklimi Hatun Kız İmam Hatip Lisesi’nde başladı.

Daha sonra sırası ile Necmeddin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akşemseddin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Şerife ve Yaşar Gölcü Kız Kur’an Kursu ve Sümeyye Kur’an Kursu öğrencilerine konferanslar veren Rabia Christine, İslam dini ile şereflendikten sonraki hayatından kesitler sundu.

Konferansların ardından Rabia Christine kendi yazdığı kitapları öğrenciler için imzaladı. Program sonrasında Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Sofioğlu, Rabia Christine bir buket çiçek takdim ederek verdiği konferanslardan dolayı teşekkür ettiler.





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co