Büyükşehir’den Pastacılık Kursu

Büyükşehir’den Pastacılık Kursu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hanımlara yönelik düzenlediği meslek edindirme ve el becerilerini geliştirme kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK) bünyesinde açılan pastacılık kursu Özel İdare Kurs Binasında devam ediyor.

Pastacılık kursuna katılan kursiyerler bin bir çeşit, pasta, poğaça, tatlı türü yiyeceklerin yapımını öğreniyorlar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen kurslara ilişkin bilgi veren Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş: “Ekim ayında başlayan pastacılık Kursumuza 30 kursiyerimiz katıldı. Şubat ayında tamamlanacak ve sertifikalarını alacaklar.

pastacılık (15)

Aşçılık Kursu adı altında açtığımız, aşçı yardımcılığı, aşçı çıraklığı ve ev yemekleri hazırlama gibi kurslarımıza 3 yıl içerisinde 400 müracaat oldu. Bu kursiyerlerimiz kurslarını başarı ile tamamladılar ve sertifikalarını aldılar.  Ev hanımlarına ve çalışan bayanlara yönelik düzenlediğimiz bu kurslarımızda kadınlarımız hem el becerilerini geliştiriyorlar, hem de meslek edinerek ve iş hayatına atılarak aile bütçesine önemli ölçüde katkı sağlıyorlar” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co