Büyükşehir’den Modern Dönel Kavşak kullanım kılavuzu

Büyükşehir’den Modern Dönel Kavşak kullanım kılavuzu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi trafikteki sürücüleri bilgilendirmek adına akıllı kavşaklarla ilgili broşür hazırladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkalığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğünün katkılarıyla hazırlanan Modern Dönel Kavşakların Kullanım kılavuzu yayımlandı.

Trafikteki sürücüleri bilgilendirmek adına hazırlanan Modern Dönel Kavşakların Kullanım Kılavuzu içeriğinde Modern Dönel Kavşak Nedir? Modern Dönel Kavşaklarda Kullanılan İşaretlerin Anlamı nedir? Avantajları, Modern Dönel Kavşaklarda Güvenli Sürüş Kuralları, Yayalar, Modern Dönel Kavşakların Temel İşleyişi, hatırlatma ve dikkat edilmesi gereken konuları ve yer almaktadır.

Trafik akışını rahatlatmak için hız verdiği çalışmalarına aralıksız devam eden Büyükşehir Belediyesi şehrin birçok farklı noktasında kavşak çalışmasını hayata geçirerek trafik akışını rahatlatıyor.

Dönel Kavşak hayata geçişinin ardından çıkarılan kılavuzla ilgili konuşma yapan Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Yusuf Deliktaş ;“ Bilindiği üzere daha önce İlimizin bazı alanlarına da dönel kavşak çalışmaları gerçekleştirmiştik. Yaptığımız çalışmalar çerçevesinde trafik akışını rahatlatmak amacıyla yaptığımız dönel kavşak Trafik ışıklarına ve trafik polisine gerek kalmaksızın, sürücülerin birbirlerine yol vermesi ile trafiğin akışına önemli yararları dokunulması planlanarak yapılmıştı. Bu kavşakların başlarda kafa karıştırıcı bir kullanımı var gibi gelse de, doğru kullanıldığında trafiğin kendi kendine, kolayca akmasında önemli payları var” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co