Büyükşehir’den Mehmet Akif Konseri

Büyükşehir’den Mehmet Akif Konseri

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile “Vefatının 81. Yılında Akif’i Anlamak Asım’ı Yaşatmak” konulu bir konser düzenledi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere  Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı ile şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sanat Yönetmeni Nebahat Konu Yılmaz’ın yönettiği konserde Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sahne aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konserde; Ney Taksimi, Salat-ı Ümmiye, Segah Çanakkale Mersiyesi, Segah Şarkı,Hüzzam İlahi, Tanbur Taksimi, Suznak Şarkı, Kanun Taksimi, Nevesar Şarkı, Nihavend Marşı, Kemençe Taksimi, Hüseyni Şarkı, Çanakkale Türküsü, Hicaz Çanakkale Destanı, Hicaz Serhat Türküsü ve Mehter Marşlarının seslendirildiği konserin sonunda da İstiklal Marşı’nın ilk kabul edilen güftesi ile kapanış yapıldı.

Konser sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya Sanat Yönetmeni Nebahat Konu Yılmaz’a bir buket çiçek takdim ederek sundukları muhteşem konserden dolayı teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co