Büyükşehir’den kar mesaisi

Büyükşehir’den kar mesaisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yoğun kar yağışı olan bölgelerde kar temizleme ve yol açma çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi kontrolünde Fen İşleri Dairesi Başkanlığı araçları ile ilçe belediyeler ve karayolları ekiplerinin de destek verdiği kar temizleme ve yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı yürütülen çalışmalar kar yağışı olan bölgelerde devam ediyor.

İl genelinde yürütülen kar temizleme ve yol açma çalışmaları şu şekilde:

Elbistan İlçe Merkezinde Sultankorusu Grup Yolu Uncular, Kayageçit , Fakıoğlu , Alkayaoğlu, Köşk , Uzunpınar, Karamağra , Keçemağra , Sarıyatak , Elmalı, Körücek hattında, Karahasanuşağı Grup Yolu , Kangal , Kantarma, Karahasanuşağı , Tapkıran , Tapkırankale , Armutalan , Atmalıkaşanlı , Dervişçimli , Günaltı güzergahında , Beştepe, Yalıntaş , Aksakal , İncecik , Sevdillli , Topallı güzergahında kar temizleme ve yol açma çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Dün gece itibari ile yollarımızın çoğunluğu açılmış olup, kar ve tipi nedeni ile kapanan yollarımızın tamamında ekiplerimiz sabah erken saatlerden itibaren karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Afşin İlçe Merkezimizde; ana arter yollar başta olmak üzere, Tatlar Grup Yolu, Haticepınarı , Örenli , Dağlıca , Dokuztay , Armutalan , Söğütderesi, Sevin Grup Yolu , Arıtaş, Başüstü, Kepez , Ağcaşar, Kötüre , Gözpınar mahallelerinde kar temizleme ve yol açma çalışmaları sürdürülüyor.

kar mesaisi (4)

Dulkadiroğlu İlçesinde Başdervişli, Elacık, Kemallı, Zorkun, Kılağlı Bahçeli ve Hacıeyüplü Mahallelerinde, Onikişubat İlçesinde Tekir,  Kurucaova, Çukurhisar, Çamlıca, Şahinkayası, Çevrepınar, Döngel, Kaynar, Kumarlı, Kümperli ve Kertmen mahallelerinin yollarında kar temizleme ve yol açma çalışamları devam ediyor.

Türkoğlu İlçesinde Çakıroğlu, Kaledibi, Doluca mahallelerinde, pazarcık ilçesinde Büyüknacar Mahallesi grup yolunda, Çağlayancerit İlçesinde Kale, Soğukpınar, Boylu, Oruçpınar, Emiruşağı, Helete, Engizek mahallerde kar mücadelesi devam ediyor.

Ekinözü bölgesinde Kandil-Kabaktepe-Yeniköy,Alişar Grup Yolu, Ekinözü Çiftlik – Ambar Grup Yolu, Kürtül, Demirlik, Gaziler Mahallelerinde kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Göksun ilçesinde Değirmendere, Çamurlu, Hacıkodal, Yoğunoluk Mahallelerinde kar temizleme ve yol açma çalışmaları sürdürülüyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co