Büyükşehir’den engellilere piknik

Büyükşehir’den engellilere piknik

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Haftası münasebetiyle düzenleyeceği, ancak hava muhalefeti dolayısıyla ertelediği piknik yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş Fuar Merkezi yanında gerçekleştirilen pikniğe Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Büyükşehir Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Fatih Akşam, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan, Mesleki Eğitim Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş ile ilimizdeki engelli eğitim kurumları müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri, engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Halk Ozanlarından Ozan Nuri ve Ozan Rıza’nın sahne alarak birbirinden güzel seslendirdikleri türkülerle engelliler coştular ve gönüllerince eğlendiler.

Pikniğe katılanlara öğle yemeği ikramının yanı sıra patlamış mısır, pamuklu şeker, balon, oyuncak gibi çeşitli hediyeler verildi.

bahar (9)

Pikniğe ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, engelli vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarını hissetmeleri için bu tür etkinliklerin düzenlendiğini ve her zaman engellilerin yanlarında olduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş,  Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ifade ederek: “Geçtiğimiz hafta içerisinde kutlanması gereken bir piknik programı hava muhalefeti ile ertelenmiştik. Bugün düzenlediğimiz bu piknikte engelli kardeşlerimiz gönüllerince eğlensinler istedik. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Engelliler Şube Müdürlüğümüz engelli kardeşlerimizin her türlü sıkıntı ve sorunları ile yakınen ilgilenmektedir. Tüm engelli kardeşlerimizin ve fedakar ailelerimizin günlerini bir kez daha kutluyorum” dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ ise yaptığı açıklamada: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un her fırsatta dile getirdiği engelsiz bir Kahramanmaraş için çalışmalarımız ve hizmetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bugün burada engelli kardeşlerimizin gönüllerince doyasıya eğlenmelerini sağlamak için buradayız. Şehrimizin genelinde yaptığı hizmetlerde sürekli engelli kardeşlerimiz göz önüne alınarak yapılmaktadır. İlçelerimizde geçen hafta düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerde engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile yakından ilgilendik. İlgilenmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Öğleden sonra sahne alan Salih Kıraç, engelli vatandaşlarımıza yönelik verdiği konserinde alanı dolduranları coşturdu.

bahar (10)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co