Büyükşehir trafiği rahatlatmak için çalışıyor

Büyükşehir trafiği rahatlatmak için çalışıyor

Kahramanmaraş’ta trafik sorununa neşter vuran Büyükşehir Belediyesi kent içi trafiği rahatlatmak adına yeni yol ve bulvarın yanı sıra kavşak düzenlemelerini de aralıksız olarak devam ettiriyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sümbüllü Bulvarı’nın faaliyete geçmesine az bir zaman kalması ile yolun bağlantı noktaları olan Yağmur Siteleri bölgesinde Boğaziçi Bulvarı ile Tekerek Bulvarı’nın birleşimi olan yerde yeni yolun getireceği trafik yükü de düşünülerek kavşak düzenlemesine başladı.

Kavşak düzenlemesinde Tekerek Bulvarı ve Boğaziçi Bulvarı’nın Fatma Hatun Camii batısındaki yola kdar olan bölgede tek yön olarak uygulamaya konuluyor. Sümbüllü Bulvarı’nın trafiğe katıldığı noktada da geometrik düzenlemeli kavşak planlanmıştır.

Kentin trafik sirkülasyonu bağlamında kent merkezindeki yoğunluğu kentin etrafını çevreleyen çevreyolları ile yoğunluğu dağıtarak buradan kentin ulaşabilirliğini daha hızlı ve güvenli bir şekilde akışı sağlanacaktır.

Bu kapsamda açılacak olan Sümbüllü Bulvarının getirdiği yoğunluk Tekerek Bulvarına aktarılarak bu yoğunluğu güvenli ve hızlı bir şekilde akışını sağlamak adına mevcut kavşakta sağlıklaştırma ve Fatma Hatun Camii adasını kullanarak trafiğin dağıtılması sağlanarak trafik akışı daha güvenli ve konforlu şekilde akışı sağlanacaktır.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co