Büyükşehir larva temizliğine devam ediyor

Büyükşehir larva temizliğine devam ediyor

Hava sıcaklarının arttığı şu günlerde uçkun mücadelesine devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, karasinek ve sivrisineklere karşı larva ilaçlamasına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerince karasinek ve sivrisineklerin yaşama ve üreme alanlarına ilişkin ilaçlama çalışmaları yürütülüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ilaçlama ekipleri artan sıcaklar neticesinde şehrimizde toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Vektörle mücadelenin en önemli aşaması olan larva ile mücadelenin amacı, sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanlarında ilaçlama çalışması yapıp ergin hale gelmelerini önlemektir.

Bu kapsamda il genelinde konteynerler, mazgallar, ahırlar, sulak yerler gibi alanlarda larva ile mücadele edilerek ilaçlama çalışmalarına devam ediliyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co