Büyükşehir İtfaiyesi Eğitim Faaliyetlerinde

Büyükşehir İtfaiyesi Eğitim Faaliyetlerinde

Kahramanmaraş Büyük Belediyesi itfai olaylar karşısında okullardaki eğitimlerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, okullarda başlattığı ‘’Yangın ve deprem tedbirleri eğitimi ve tatbikatları’’ programına aralıksız devam ediyor.

Ağırlıklı olarak, ilimizdeki tüm ana okulları, ilk ve orta dereceli okullar ile tüm resmi-özel yurtlarda devam eden eğitimler, 4 – 18 yaş aralığına göre değişiyor. Her hafta binlerce öğretmen ve öğrencinin bire bir aldığı eğitim ve tatbikatlarda, yangınlardan önce, yangın anında ve sonrasında, doğru hareket tarzı hakkında pratik bilgiler veriliyor. Pek çoğumuzun evinde, iş yerinde ve araçlarında bulundurduğu yangın söndürme tüplerinin kullanılışı öğretiliyor.

İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder yaptığı açıklamada; itfaiye eğitmenlerinin her gün en az iki kurumda eğitim ve tatbikat gerçekleştirdiklerini belirterek, yaptığı yazılı açıklamada‘’Hizmet verdiğimiz alan, insan hayatını ve malını birinci derecede ilgilendiriyor. Müdahale gücümüz ve donanımız kadar, vatandaşlarımızın eğitimi de tehlikelerin bertaraf edilmesi açısından önem taşıyor. Eğitim faaliyetimizi her yıl periyodik olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz’’ İfadelerini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co