Büyükşehir İtfaiyesi Denetim Faaliyetlerine başladı

Büyükşehir İtfaiyesi Denetim Faaliyetlerine başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bünyesinde kurulan Denetim Biriminin faaliyetlerine başladığı belirtildi.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada: ‘’Şehrimizde, yangın ile yangına bağlı sebeplerle her yıl birçok can kaybının yanı sıra milyonlarca liralık maddi kaybın yaşandığı yangınlar meydana gelmektedir.

Sadece tekstil sektöründe 500’ün üzerinde fabrikanın bulunduğu ilimizde, sanayi tesislerinin dışında, okullar, öğrenci yurtları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, büyük siteler gibi riskli yaşam alanlarından kamuya ve özel sektöre ait her türlü yapı ve tesiste yangın ile iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin doğru ve etkili şekilde tesis edilmesi son derece önem arz etmektedir.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak her türlü yapı, bina ve tesiste doğru ve etkili yangın tedbirlerinin alınması, suni afet dediğimiz bu yangın gibi acil durumların yerinde ve zamanında önlenmesi, itfaiyemizin her geçen gün daha verimli hizmet yürütebilmesi için Denetim ve Ar-Ge birimi oluşturduk.

Baca denetim birimimiz ile birlikte birçok tesis ve binada çalışmalar yürüten birimimizin hizmetleri ile ilgili sanayicilerimiz ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz.

Kurum ve kuruluşlarımızı/ vatandaşlarımızı, yangın ve benzer acil durumların önlenmesinde, bu birimimizden yardım alarak doğru ve etkili tedbirler geliştirmesi, can ve mal kayıplarının önlenmesi için iş birliği yapmaya davet ediyoruz” denildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co