Büyükşehir Afşin’de üç bin kişilik iftar verdi

Büyükşehir Afşin’de üç bin kişilik iftar verdi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afşin Atatürk Parkında 3 bin vatandaşa iftar verdi.

İftar programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç, Mehmet İlker Çitil, Nursel Reyhanlıoğlu, AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe kılıç, AK Parti ilçe Başkanı Şeref Kırbıyık ile birlikte masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla ilgilendi.

İftar yemeği öncesi konuşan Afşin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güven Ramazan ayının kardeşliğin birlik ve beraberliğin insanların manevi duygularının pekiştiğini ve ülkemizde 14 yıldır ramazan ayının doyasıya yaşandığını ve bununda nedenin AK Parti iktidarı ile yerel yönetimlerin olduğunu söyledi.

Başkan Güven’in ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Biz Afşin ilçemize hizmetkârız Afşin’imize sevdalıyız ve hizmet etme gayretiyle yanıp tutuşuyoruz. Biz göreve geldiğimizde sevgili hemşerilerim Afşin ilçemiz adeta Kerbela’ya dönmüştü. Büyük bir susuzluk vardı. Allaha şükürler olsun çözüm için yola çıktık ve derhal ihaleler yaptık. Bugün itibarı ile Çöllolar’dan bir ishale hattı çektik. Sularımız akıyor hamd olsun. Alt yapıyı değiştiriyoruz. Bir yıl sonra hepsi bitecek ve 100 yılın su problemini çözmüş olacağız.

afsiniftar (3)

Afşin Belediyemizle birlikte üst yapıyı da yapacağız, Caddelerimizi yapıyoruz, Arıtma tesislerimizi yapıyoruz, İnşallah bir yüzme havuzu yapacağız. Büyük parklar yapacağız Afşin İlçemize hizmet etmeye devam edeceğiz sizler bizimle beraber olduğunuz sürece bizlerin yanında bizlere destek olduğunuz sürece biz gecemizi gündüzümüze katacağız sizlere İnşallah hizmet etmeye devam edeceğiz birlik ve beraberliğimiz çok önemli Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin beraber olduğumuz sürece kimse huzurumuzu bozamayacaktır” diye konuştu.

ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç İftar programından sonra,  20 Ağustos 2015 yılında Siirt’te PKK’lı teröristlerin yola döşediği bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatmasıyla şehit olan Ömer Erüstün’ün dedesi ve 25 Nisan 2016 da Mardin Nusaybinde şehit olan Jandarma Uzman Çvş Mevlüt Çetinkaya nın anne ve babası ile görüştü.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co