Büyükşehir’e adayım (!)

Büyükşehir’e adayım (!)

Bakın: bugünden yazıyorum 2019 belediye seçimlerinde Kahramanmaraş büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım ve 2. Yılda yapacağım projelerimi açıklıyorum..

Belediye başkanı olduğum birinci yılımda yapacaklarımı dün yazmıştım, bugün ikinci yılımda yapacaklarımı yazıyorum..

Herkes konuşur : Ben yaparım arkadaş !..

Projelerimizin alt yapısı hazır..

troleybus2

Ulaşım Projeleri :

Türkiye değil: Dünya ya örnek bir proje: Dünya standartlarında otobüs terminali, Güney Çevre Yolu, Yeni Aksu Köprüsü, Dunlupınar dan tünel girerek ÇEAL önünden çıkacağım.. Yeni Bağlantı Yolları açılması: “Tekerek ve Boğaziçi Kavşağı , Kayseri Yolu Bağlantısı, Doğukentten Gaziantep yoluna yeni bağlantı yolu, Kıbrıs Meydanı düzenlemesi, Valilik önüne köprülü kavşak, Bahçelievler Camii önüne köprülü kavşak.. Karamanlı Kaşvağı alt ve üst geçit yapılması..

NF Şehir Hastanesinden, Karacasu, Trabzon bulvarı, Şekerdere, Binevler, Kavlaklı Organize Sanayi bölgesine uzanan troleybüs (Büyükşehir olarak elektrik ürettiğimiz için ulaşım bedava olacak) Yeni Troleybüs hatları açacağım..Doğukent, Sanayi, Çevre yolu KSÜ Avşar kampüsü, Organize Sanayi hattı, Çok katlı otoparklar, Tasarım üst geçitler, Emniyet Meydanı ve Katlı otopark, Yeni Büyükşehir otobüs Terminali , Modern bir bina olacak, alış veriş merkezi, Tren İstasyonu, otobüs terminali, hava alanı ile birleştirerek Adana yolu üzerine yapacağım..

Yeni Terminali gelen: Uçakla gitmek isterse uçağa, Hızlı Tiren isterse trene, Şehir içi ulaşım için otobüse, minibüse , binecek..

Ulaşım Master Planı Çervesesinde, tüm illeçeler ve büyük mahallerimize birer otobüs ulaşım merkezi yapacağım.. Camii , alış veriş merkezi, otobüs terminali içinde olacak.. Kahramanmaraş’ta ulaşım adına ne varsa yapacağım..

Belediye başkanlığımın ikinci yılında yapacağım projelerin tamamı bu değil, Şehrin etrafını otoban çevre yolu ile saracağım, Kapıçam,dan Güneş evlerin yanına çıkacak yeni çevre yolu Ahirdağının bir çok yerini tünelle geçerek Üngüt’e ulaşacak.. Üngütten Sahilden devam eden Çevre yolu Aksu Köprüsü, Şerefoğlu, Kapı çamda birleşecek, burası otobün gibi olacak araçlar 120 km. hızla gidecekler..

Mar-Ray ve yaya dostu sokakları bir bir yaparak şehir içinden araçları kaldıracağım bazı cadde ve sokaklar trafik akışına kapanacak buralarda yaya gezilecektir..

Kahramanmaraşlı “Trafiksiz hayat ne rahat” diyecektir..

Ben yaparım: Büyükşehir Büyük Projeler

Sizlerden aldığımız güçle Kahramanmaraş’ı dünyaca tanınan bir kent yapmaya talibiz..

Aday adayım bu kadar proje açıklıyorum.. bir de aday olursam siz beni o zaman görün.. bir de başkan olduğum gün her gün bir projenin temelini atacağım , aynı gün birinin açılışını yapacağım..

Bir çivi çakmadığımı söyleyen nam körler çıkacaktır: onlar için bir kasa çivi iki keser aldım hazır bekliyor her gün çivi çakacağım..

Kahramanmaraş Ekinözü yolunu bu yıl içinde mutlaka bitireceğim.. 10’larca tünelle dağları delip geçeceğim.. Ben Ferhat oldum, Ekinözü Şirin onlara kavuşmak için dağları deleceğim var mı ötesi arkadaş !..

Kahramanmaraş’ta ulaşım adına : Türkoğlu, Pazarcık, Narlı, arasında Troleybüs seferleri koyarak ulaşımı ucuza getireceğim..

Projeler benim: Ak Partiden aday adayım, sakın projemi kimse çalmasın, yapar mıyım?  yapamaz mıyım ? bana bir fırsat verilirse siz görürsünüz !..

Kahramanmaraş’ı uçuran projelerle yoluma devam edeceğim çünkü ufuk da 2023 var Kahramanmaraş 2023 ‘ e hazır hale getireceğim.. ben proje adamıyım.. bu işi bilirim, etrafıma genç mühendisleri toplayarak neler yapacağım görün..

troleybus3

Bugünlük bu kadar diyorum..

3. yılımda yapacağım hizmetleri ve projelerimi ise yarın açıklayacağım..

Sevgi ile kalan, güzel günlerde kalın

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co