Büyük Hesap Yapanlar

Büyük Hesap Yapanlar

BÜYÜK HESAP YAPANLAR

Evanjelikler büyük bir heyecanla Armagedon Savaşı’nın çıkmasını bekliyorlar, çünkü bu savaşın kendileri için bir kurtuluş olacağına inanıyorlar.

Sokaktaki insan olup bitenlerin şaşkınlığını yaşıyor, bir kısmı ümitli, bir kısmı gergin. Ağabey ne oluyor? Siz gazetecisinin olup bitenleri anlamakta zorlanıyor! Deyip oracıkta ayak üstü bir çay, sonrası koyu sohpete dönüşüyor tabi ki…

İlk soru FETÖ ile anlatıyoruz uzun uzun, uluslar arası bir proje diyoruz, siyonizm, ABD, AB v.s… Sonra terör ile ilgili geliyor sorular. Yine siyonizm, ABD ve AB tabi Rusya ve İran’ı da katarak. Ağabey toparlasana diyorlar başlıyorum, üst akıldan, çıkıyorum Evanjelisler’den. Sonra sonra, siz en iyi yarın ki yazımı bekleyin diyorum. İşte onlara cevabım. “Ortada şu anda çok büyük bir oyun dönüyor. Tam bu zamanda Müslüman gibi görünüp kafa kesen,Ortadoğu’yu kana bürüyen İşid’in ortaya çıkması tesadüf değildir, Işid’in belli bir amaçla kullanıldığı çok açıktır. Dünyanın dizayn edildiği yer Ortadoğu olduğuna göre bu güçlü örgütün efendilerini de batıda aramak gerekiyor. Küresel güçler yeni bir terör örgütü kurmuyorlar, olan terör örgütünü silah ve para ile destekleyip arka planda Müslümanları batı dünyasına karşı çok büyük bir tehlike olarak gösteriyorlar. Ortadoğu’da çıkardıkları her savaş ile kendi silah piyasalarını paraya boğuyorlar. Aynı zamanda da Müslümanları Müslümanlara kırdırıyorlar. Amerika Işid’i havadan bombaladığında orada binlerce masum Müslüman katledilmiş olacak, her nedenese bundan kimse bahsetmiyor.

EVANJELİSLER ARMAGEDDON SAVAŞI İNANCINDA

Evanjelik inanca göre;Tanrı’nın Evanjelik Protestan Hıristiyanlar için olan uhrevi (cennetle ilgili) ve Yahudiler için de dünyevi(yeryüzüyle ilgili) olmak üzere iki planı vardır. Öteki dinlere mensup insanlar ise Tanrı için önem taşımazlar.Tanrı’nın Yahudilerle ilgili planı gereği Yahudiler, vaadedilmiş topraklara dönüp Büyük İsrail’i kuracak ve dünyaya egemen olacaklar. Evanjelikler ise bu  plana destek olacaklar ve kendileri için kurtuluş ahirette gerçekleşecektir. Eski Ahit(Tevrat ve Zebur) ve Yeni Ahit(İncil)’ten oluşan Kitabı Mukaddes’e göre, İsa Mesih’in yeryüzüne yeniden inebilmesi için Yahudilerin, “Kenan Diyarı” olarak da adlandırılan ve kendilerine Tanrı tarafından vaadedildiğini iddia ettikleri topraklarda toplanmış olması gerekmektedir. Evanjelist Hıristiyanlar’ın Yahudilere ve İsrail’e duydukları muazzam sempatinin ve Evanjelizm-Siyonizm ittifakının kaynağı işte bu inanıştır. (İşte bu nedenle ABD ve AB üzerimize birlikte geliyorlar) Mesih geldiğinde Yahudiler ve Evanjelikler bir yanda, bunların haricindeki diğerleri ise bir yanda olacak ve iki taraf arasında büyük bir savaş, yani “Armageddon Savaşı” yaşanacak ve Hz. İsa önderliğindeki Yahudiler ve Evanjelikler savaşı kazanarak dünya egemenliğine ulaşacaklardır.( Düşündükleri bu zaferin önündeki en büyük engel ise Türkiye)

Evanjelikler açıkça görülüyor ki, adım adım Armagedonu hazırlıyorlar ve Müslümanları geniş çapta kitleler halinde yok etmeyi düşünüyorlar. Bunu yaparken de “Biz teröristleri ortadan kaldırıyoruz, biz dünyaya barış ve huzur getirmek için bunu yapıyoruz” diyerek tüm dünyayı her seferinde yaptıkları gibi kandırmaya çalışıyorlar. 11 Eylül Afganistan’a ve Irak’a saldırmanın bahanesiydi, Işid de Suriye’ye ve Ortadoğu’nun diğer ülkelerine saldırma bahanesi olacak.

KÜFÜR VE KİRLİ OYUN

Söylediğim gibi ortada çok kirli bir oyun oynanıyor. Dünya Armagedonla, kan dökülerek, bütün ülkeler yakılıp yıkılarak, masum insanlar yok edilerek kurtulmayacaktır. Hz. İsa ve Hz. Mehdi savaşla değil sevgiyle dünyaya İslam’ı son kez hâkim edeceklerdir. Hz. İsa’nın tekrar yeryüzüne dönmesi ve savaştan değil, sevgiden yana tavrını koyması Evanjeliklerin bütün bu planlarını bozacaktır. Hz. İsa geldiğinde Hz. Mehdi’ye biat edecektir. Hz. Mehdi de Allah’ın emri olduğu için asla kan dökülmesine izin vermeyecektir. Hz. Mehdi, Hz. Hızır ve Hz. İsa’nın desteğiyle savaşa hiçbir şekilde müsaade etmeyecektir.  Dolayısıyla Evanjeliklerin kurtuluş olarak gördükleri ve yüzyıllardır planladıkları Armagedon savaşı hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Hz. Mehdi yine Allah’ın emri gereği, hem her mezhepten ve düşünceden Müslümanları sevgiyle kucaklayıp onları koruyacak hem de Hristiyanların ve Musevilerin en küçük bir zarar dahi görmelerine izin vermeyecektir.  (Bu konuyu yarın İslam kaynaklarından genişçe işleyeceğim inşallah!)

Sonuç olarak, “Armagedon bir kurtuluş değildir, savaşmak ve kan dökmek hiç kimse için kazanç olmayacaktır.”  Bir tespit daha “ABD’den gelen “PYD”yi desteklemiyoruz” ya da Suriye’nin toprak bütünlüğü vurgusu içeren her açıklama Türkiye’yi durdurma taktiğidir. Evet, hak gelmeden, batıl zail olmaz! Öyle ise hak yolda yola devam. Kalın sağlıcakla.

(2) (Kaynak: erkanarkutyaziyor-evanjeliklerin-armagedon-projesi) l

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co