BÜYÜK FOTOĞRAFI GÖRMEK

BÜYÜK FOTOĞRAFI GÖRMEK

 

İnsanlar bilgi birikimlerine göre enginlik, derinlik, yücelik kazanır ve elbette bilenlerle bilmeyenler bir olmaz. Bilgi güçtür. Doğruyu gösterir insanlara.  Böyle insanlar da halk arasında basiretli olarak nitelendirilir…

Şöyle etrafınıza baktığınızda şer isteyenlerin de hayır ve huzur isteyenlerinde olduğunu görürsünüz. Ülkemizde yaşanan sıkıntıları kabul edenler ve bununla mücadele etmekten yana olanlar olduğu gibi, tam tersine neme lazım diyenlerinde olduğu muhakkak!

Öncelikle ifade edeyim ki, masum insanları öldürmekten zevk alacak caniler herkes tarafından kınanmalı.  Çünkü müslüman müslümanı öldüremez. Allah şöyle buyurur; “ Yanlışlıkla olması dışında bir müminin bir mümini öldürmeye hakkı olamaz. (Nisa- 92)

Gelelim ana konumuza; tarih nice zulüm yapan toplumlara şahitlik yapmıştır(Kazıklı Voyvodalar v.b) ve zulüm ile abad olunulmayacağını herkes bilmektedir. Son olaylarda ortaya konulan tepkilere bakıyor da herkes birbirini suçluyor. Yazık!

Küçük fotoğrafa bakarak ya da perdenen ön kısmına bakarak yorum yapanlar hep sonradan yanıldıklarını görmüşlerdir.

Bu durumda her vatandaş sakin olmalı, ülkemin insanlarına karşı yapılan oyunların arkasında kimler var, bunu araştırmalı

Terör örgütlerini kim kurdurdu, kimin paralı askerleri bir araştırın göreceksiniz, bütün terörist gurupların arkasında aynı güçler var.

Bu tarih boyunca da olmuştur.

 

KAOS  PLANLIYORLAR

Dün yazdığım gibi üst akıl bize diz çöktürmek istiyor. Bunun için kaos ve iç savaş hedefleniyor bu çok net:

Haber yedi internet sitesinde(2 Ocak 2017) bu konuda bir yorum habere yer vermişti,  bilmem okudunuz mu? Son kısımlarını sizinle paylaşayım isterseniz. Kaos planını yapanlar;

– Laiklik provokasyonuyla dindar ve laikler arasında bir çatışma yaratmak istiyor.

– Alevi-Sünni provokasyonu ile mezhep çatışması oluşturmayı planlıyorlar.

– Provokasyonu başarabildikleri anda sokaklara dökülüp ülkede iç savaş ve kaosu alevlendirmek ve

bu süreçte de suikastler yapıp Türkiye’yi yönetilemez hale getirmeyi arzuluyorlar.

– En sonunda ülkeyi bölmeyi planlamaktadırlar. Yani düşman bizi bölerek kıskacına almak istiyor.

Türkiye’nin yapması gereken ise bu provokasyonlara karşı uyanık olmak, oyuna gelmemek. Türkiye, 15 Temmuz’un ardından bir kez daha topyekün üzerimize gelen bu güçlere gerçek anlamda bir Kurtuluş Savaşı vermemiz gerekiyor..”

 

YÜZ YILLIK PLANLARINI GÜNCELLİYORLAR

Hadiselere  mümkün olduğu kadar yukardan bakıyorum, gördüğüm şu ki,  üst akıl yüz yıllık Büyük Ortadoğu Planlarının suya düşmemesi için eylem üstüne eylem planlıyorlar.

Yaşanan tüm olayları yan yana veya üst üste koyduğumuzda,  terör örgütlerinin aynı merkezden yönetildiği gerçeğini bir kez daha şahit oluyoruz.

Neden mi yapıyorlar? Türkiye oyunlarını bozdu, hem de hiç beklemedikleri biranda, bunun için teröristlere silah yardımı yapıyorlar.

Yukardaki analiz haberin son kısmında ise şöyle deniyor; “ Hainler, otobüslerde, metroda, tramvayda, kahvelerde, insanların olduğu her yerde görev alacak provokatörlerle de toplumu tahrik edecek her türlü saldırıyı gerçekleştirmeyi hedefliyorlar.

Bunun için dikkat etmek gerekiyor.

Vatandaşımız uyanık olmalı ve bir güvenlik görevlisi gibi dikkatli hareket etmeli, çünkü bu bir istiklal ve istikbal meselesidir.

Son söz bu aziz millet bu acıların da üstesinden gelir. Adalet yerini er geç bulur. Maskeler düşer, güneş altında hiçbir şey sonsuza kadar saklı kalmaz.

Çünkü hüküm Allah’ındır. Yeterki parçalanmayalım, bölünmeyelim. Tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co