Bünyamin Günal ve Büyükşehir Belediyesi

Bünyamin Günal ve Büyükşehir Belediyesi

Bünyamin Günal ve Büyükşehir

1984 veya sonrası mı ? tam hatırlamıyorum: İstanbul Cağaloğlu Çatalçeşme Sokak daki Türkiye Gazetesi binasındayız..

Bünyamin Günal bey’le tanıştık.. daha sonra İstanbul Özel idare müdürü olarak bizi misafir etti. 5 yıldızlı bir misafirhanesi vardı.. yemek yedirdi orada ağırladı.. ve Kahramanmaraş’a döndük.. döndük dönmesine de dostumuzu sürekli takip ettik..

Zaman geçti: Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.. yani İstanbul’un belediye başkanı oldu, Bünyamin ağabeyi Meclis başkanı yaptı..

O dönemde : Çok başarılı bir Meclis başkanlığı görevi yaptı.. herkesi topladı birleştirdi.. A partisi B partisi diye bir şey koymadı hepsini kardeş yaptı..

Bu görevinden sonra : Bünyamin ağabey Kahramanmaraş’a taşındı.. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan :” Cezaevinden çıktı buraya geldi, Bünyamin ağabeyi evinde ziyaret etti.

O gün o tarih de Siyasette girse bugün çok farklı yerde olacağını: Bakan olacağını biliyordum, ama girmedi.. tercih kendisinin.. Yoksa bakanımız olacaktı..

Sonra: Hızlı Tren kaçtı- Bünyamin ağabey aday adayı oldu ama tren kaçmıştı. Bu arada Bünyamin ağabey boş durmadı kitap yazdı Kahramanmaraş’ta çeşitli hizmetlerde bulundu. KTB de bir süre danışmanlık görevinde bulundu.

Zaman su gibi akıyor: 2015 yılını bulduğumuz bugün ise , Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı da danışma olarak görev aldı..

15 gün kadar önce : Umre ziyaretinden gelen, evinde zemzemini içtiğimiz Bünyamin ağabey bizden bir şey saklamaz söylerdi ama her halde bu danışmanlık işi hızlı gelişmiş olmalı diye düşünüyorum..Sürpriz danışman oldu.

Hakkında bir kitap bile yazabileceğim : Bünyamin ağabey bu değil elbette, tanıtım ve tanıma bölümünü özet geçtikten sonra asıl işe dönüyorum..

Büyükşehir Belediyesi ! Başkan Erkoç !

Bünyamin Günal , dobra dobur her sözü anında söyleyen biri: Karşısındaki Fatih Mehmet Erkoç olsa da doğru bildiğini evelemeden, gevelemeden doğrudan söyler.. çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bile söyleyen bir kişi..

Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç , bir yılda bir defa basın toplantısı yapmamdı.. bunu söyleye bilecek mi ?..

Bazı gazetecileri : kendine düşman ilan ederek, onların gazetelerine abone olmadı ? , ilan vermedi..bunu söyleye bilecek mi ?

Bizim bildiğimiz 4 ilçe belediye başkanı ile arası hiç iyi değil ! bunların arasında ara buluculuk görevini : İstanbul da yaptığı gibi yapa bilecek mi ?..

Basın ile en az şöyle ayda bir defa bir araya gelme işini organize ede bilecek mi ?

Başkanım: Yer altı çarşısı yanına yaptığınız, alt geçit projesini niye tartışmaya açmadan artısını – eksisini görmeden buna karar verdiniz diye bilecek mi ?

Başkanım : Bir basın danışmanız yok, kendinize bir basın danışmanı tutun diye bilecek mi ?

Büyükşehir Belediye Başkanı, Meclis üyeleri, Basın da yanımıza alalım , hep beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesine sabah uçağı ile giderek, çalışmalarını yerin de görerek, akşam geri dönelim, bu ziyaret belediyemiz çok şey katacak diye bilecek mi ?

Kahramanmaraş’ta kentsel dönüşüm adına bir çivi çakılmadı: Arsa sorunu başını aldı gitti, Mağaralı, serintepe, Yürükselim, Fatihler mahallesinde Kentsel dönüşüm yapalım ilk çiviyi buraya çakalım !.. diye bilecek mi ?

Basın içinde : Her görüşten insan olur, her düşünceden insan olur, basın’la barışık bir belediye başkanlığı yapmanız şehrimiz için faydalı olur diye bilecke mi ?

Sır Barajına 10 km. uzaktan bakıyoruz, Kahramanmaraş’ın sır barajı sahiline inmesi gerekiyor, başkanım sır barajının iki yakasına da sahil yolu yapmazız gerekir ? diye bilecek mi ?

Konuşmalar : Afaki kalmaması için vaat edilen projeleri bir bir hayata geçirmemiz gerekir, bir ucundan başlamalıyız.. bir yıl geçti Büyükşehir belediyesinde tık yok başkanım ! diye bilecke mi ?…

Kahramanmaraş’ın meselelerini uzatmak mümkün çok derdimiz var saymakla bitmez ama biz Bünyamin Günal’ın farkını görmek istiyoruz..

Farkını görürsek : Alkışlarım.. görmezsem kusura bakma Bünyamin ağabey burası size yakışmıyor istifa et diye de yazarım !..

Bugünlerde : kahvesini içmeye gideceğim ama: Keçe arıyorum ayaklarıma bağlamak için, ne olur ne olmaz biz tedbirimizi alalım da diyorum.. keçeci ustası kalmamış memlekette bu mesleği de koruma altına almak gerekiyor ? bunu da söyleye bilecek mi ?  ..

Bünyamin ağabeyim benim çok sevdiğimi bir dostum, sevdiğim insan!..

Bu sebeple sözlerimi burada noktalıyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Bünyamin Günal ve Büyükşehir Belediyesi” için bir cevap

  1. Bünyamin GÜNAL diyor ki:

    Değerli Kardeşim Bekir Bey yazınızı sevkle ve dikkatle okudum “söyleyebilecekmi” sorularınızı not aldım.Zamanla değineceğim,Selamlar

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co