Bunlara Bir Ders Verelim !..

Bunlara Bir Ders Verelim !..

7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde : Kral, Diktatör, Çok şımardılar – Bunlara Bir Ders verelim” Algı operasyonu başarı ile yürütenler başarılı oldular.. Türkiye de her şeyi durdurmayı ve Ak Partiyi hükümetsiz bırakmayı başardılar..

Ancak rüzgar ters esmeye başladı..!

Ramazan Bayramı Boyunca dinlediğim vatandaşlar: CHP –MHP ve HDP ‘e yönelik olarak, “ Bunlara bir ders verelim,” demeye başladılar..

17 Temmuz 2015 Cuma günü başlayan Ramazan Bayramında en çok konuşulan konu ise “ Hükümeti kim kiminle kuracak !”.. sözleri oldu, Mahkemelerin peş peşe büyük projeleri durdurma girişimine çok kızan vatandaşlar, CHP – MHP ve HDP’e bir ders de biz verelim, erken seçim istiyoruz,” demeye başladılar..

Ak kadrolar seçime hazırız ! diyor vatandaş ise bir ders de biz verelim ! diyor.

Ramazan ayının son günlerinde, Bayram öncesinde : en uygun görülen hükümet Ak Parti MHP hükümeti olurken, MHP kapıları kapatması ile Türkiye de koalisyon hükümeti kurulması tarih oldu.

Daha önce de çok defa yazdım: MHP, CHP,HDP hükümeti kurulması hayal bile olamaz yani yüzde 59’luk blok.. olamaz, bu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’un arzusu diye..

Ak Parti – CHP hükümeti de mümkün değil, Bayram sürecince yapılan açıklamalarda : CHP İmam Hatip Liselerinin kapatılarak Türkiye de sayılarının 10’a düşürülmesini istiyor.. ve sadece imam yetiştirmek üzere kurulan lise olsun istiyor..

Diyanet işleri başkanlığının kaldırılmasını istiyor..

Okullarda : Başörtüsü yasağının getirilmesini istiyor..

Din derslerinin kaldırımsını istiyor..

Daha bir çok istek ki : Böyle bir hükümet enkaz hükümeti olur, bunun altında Ak Parti kalır, kabul edilir gibi şartlar değil.. CHP ile hükümet de hayal oldu..!

Geriye : Ak Parti azınlık hükümeti kalıyor , güven oyu da alır gibi duruyor ama ömrü 2 sene ile sınırlı olur.. yeni vekiller emekliği hak ettikleri gün erken seçim diyerek hükümeti düşürürler..

Görülen şu ki : Millette dönmekten başka çare görülmüyor..!

Başbakan Ahmet Davutoğlu : her konuşmasında millete döneriz , önce millet diyor..

Bayramlaşma törenlerinde konuşulan birinci konu bu!..

Cuma,Cumartesi ve Pazar günü dostlarla yaptığımız bayramlaşma törenlerinde herkesin söylediği : Erken seçim..! ve bunlara bir ders de biz verelim ! oldu..

Türkiye’nin bu hale geleceğini bilmiyorduk, hatta ettik, yeniden ak parti diyen vatandaşlar..

7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde : Bunlara bir ders verelim:” Algı operasyonu” ters döndü , herkes şunu söylüyor: “ CHP’ye MHP,HDP’e bir ders de biz verelim..sıra bizde diyorlar..

İkinci konu ise : Ak Partinin başına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gelmesi ve hükümeti kurması olarak görülüyor..

Tabi : Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , bu teklifi kabul edecek mi ? sıcak bakacak mı ? bunun önümüzdeki süreçte göreceğiz..

Ak Parti kurucusu siyasi yasaklı olduğu için milletvekili olamamıştı.. dolayısı ile Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan ise Abdullah Gül olmuştu..

Ak Parti geleneğinde : sen – ben yok, görev istenmez verilir verilen görevde en iyi şekilde yapılır.. bunu unutmadık.. 13 yıl öncesini hatırlayın 2002 seçimleri sonrasını ..

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümeti kurmak üzere Ak Parti adına Abdullah Gül görevlendirmişti..

Başbakan Abdullah Gül oldu..

Bugünde Başbakan Ahmet Davutoğlu : “sanıyorum, koalisyon hükümeti kurulamayınca ,  Azınlık hükümeti de olmazsa, Teknokrat hükümet için, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e davet götürecektir.. Ak Partide söylediğim gibi sen ve ben yoktur.. biz varız..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ da 2002 seçimlerinde olduğu gibi hükümet kurması için görev verecek gibi duruyor ki : en çok konuşulan konuların başında bu geliyor..

Bir hakkı vermek gerekir !

Başbakan Ahmet Davutoğlu: AB ve ABD desteği, CHP ,MHP ve HDP’e  karşı tek başına Kahraman’ca mücadele vererek ilk seçiminden yüzde 41 oyla çıktı ise bu büyük bir başarıdır..

Yedi düvene karşı : Tek başına savacaksın , tüm olup bitenlere rağmen yüzde 41 oy alacaksın bu az bir başarı diğil, bunun altını çizmek istiyorum.. Davutoğlu her gün başarısına yenisini de ekliyor bunun da unutmayalım..

Ufuk da erken seçim var: 22 kasım 2015 de mi olur, yoksa 2016 Baharın da mı olur tarihini bilemem ama erken seçim kapıda..!

Sözün özü : Bayram da gördüğüm benim , CHP-MHP ve HDP bir ders verelim, Ak Partiyi yüzde 50’in üzerinde bir oyla yeniden tek başına iktidara getirelim ki: İstanbul hava alanı, 3. Köprü, Nükleer santral, yollar, tüneller tamamlansın! “ diyor vatandaş..

Bu yüzde 59’a ders verme sırası bizde diyorlar..

Ramazan Bayramının siyaseti kısaca bu !.. ben gördüklerimi, duyduklarımı yazdım..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co