Bülbül; “Trabzon Caddesi yayaların olacak”

Bülbül; “Trabzon Caddesi yayaların olacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Bülbül, yayalaştırılan Trabzon Bulvarı’nın aydınlatma konusundaki eksikliğinin de kısa sürede giderilerek gerçek bir meydan hüviyetine bürüneceğini söyledi.

Yapılan çalışmalar hakkında gazetecilere detaylı bilgilen aktaran Fatih Bülbül, “Projemizin Valilik ile Ulu Cami arasındaki etabının gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Projemiz büyük oranla gerçekleşti. Genel itibariyle aydınlatma konusunda küçük eksiklerimiz var hafta içerisinde onları da tamamlamayı düşünüyoruz. Bu meydan geceleri ışıl ışıl olacak. Gerçek bir meydan hürriyetine kavuşmuş olacak Kahramanmaraş’ın Kent Meydanı olarak algılanan bölgesi. Toplu taşımanın yaya odağı ile buluştuğu, kapalı çarşı ile buluştuğu, tarihi merkezdeki sirkülasyonun meydana indiği, Trabzon Caddesi ile kesiştiği Gerçek bir meydan düzenlenmesi olacak burada. Tabi ki tüm unsurlar tamamlandığında çok daha güzel olacak. Kahramanmaraş Kent Meydanı gerçek bir meydan hüviyetine kavuşmuş olacak. Buraya şatıl yerleştirilecek yakın bir zamanda. Turistler elektrikli bisikletlerle gezinti yapabilecek. Esnafımız için de nitelikli bir gelişmenin olacağı, alışveriş performansının da çok üst düzeylere çıkarılacağını düşünüyorum.

Fatih Bülbül Trabzon Caddesi (1)

Trabzon Caddesi tamamen yayalaştırılacağıyla ilgili algı var. Neden Trabzon caddesine tamamen yayalaştırmadık? Çünkü Trabzon Caddesi Tamamen yayalaştırmaya uygun değil. Biz bunu makro ulaşım planı ve kent merkezi sirkülasyon planın bir parçası olarak gerçekleştiriyoruz inşallah Trabzon Caddesi’ni müftülüğe kadar tamamen yayalaştırılıp bir projeksiyonumuz var” dedi.

“TRAFİK SADECE 25 SANİYE DURACAK”

Projeyle ilgili trafik sıkışıklığı gibi bazı sorunların kendilerine iletildiğini ifade eden Bülbül, şunları kaydetti: “Yeni yaptığımız düzenlemeyle Kıbrıs Meydanı’nda bulunan mevcut kavşak ortadan kalktı. Burada akşam saatlerinde üç beklemeliydi, 150 saniyeye kadar trafiği bekleten bir kavşak vardı. Yeni düzenlemede böyle bir kavşak yok. Azerbaycan Bulvarı üzerinde yeni kavşağımız var. Ama burası trafiği sadece 25 saniye durduracak. Bunun yanı sıra bir de üst geçit çalışmamız olacak. Bu üst geçit faaliyete geçtiğinde yayadan dolayı trafikte oluşan kesinti de ortadan kalkacak” dedi.

Fatih Bülbül Trabzon Caddesi (5)

“PROJE TAMAMLANDIĞINDA İNSANLAR DAHA İYİ ANLAYACAK”

Kuzey ring yolu ve güney ring yolu çalışmalarının da hızla devam ettiğini kaydeden Bülbül, şöyle devam etti: “Bu tamamen kesintisiz bir sistem, İnşallah merkezde bu Trabzon Caddesi, Azerbeycan ve Ulu Cami sistemine ihtiyaç duymadan bütün bu sirkülasyon sistemini sağlayacak bir sistem, olarak kurguladık ve bütün yatırımları büyük yatırımları buna yapıyoruz. Kent merkezinde trafiğin değil, yayaların olduğu bir düzenleme yaptık. Şu anda hızlı devam ettiriyoruz. Bütün bunları kent merkezi sirkülasyon sistemi ile düşündüğün zaman aslında proje tam anlamında amacına o zaman ulaşmış olacak. Yani ne olduğunu insanlar o zaman çok daha iyi algılayacaklar. Eski sisteme göre çok radikal değişiklikler yapıldı. Bu sistem şehir için daha verimli” açıklamalarında bulundu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co