Bugün Pazar

Bugün Pazar

Bugün Pazar

Anneler günü !..

Bugün Pazar : Pazar keyfimiz piknik yapmakla olur ?..

Pazar günü sabah yürüyüş : Sonra mükemmel bir kahvaltı ve hanım çocuklarla şöyle mesire alanlarına giderek piknik yaparsak.. güzel olru , keyif alarım..

Elimize geçse çok güzel olacak ama.. nerede  ?…

Cumartesi akşam sevgili dostum: Şahin Avşaroğlu bizi aradı..

Pazar günü seni : Anneler günü için Peynirdere köyüne götüreceğim, saat 12 00 partide buluşalım dedi..

Bizim kafamız hep yemeye çalışır ya : evde ne kadar kova , bidon varsa toplayarak Ak Partiye geldim, biraz erken gitsekde Peynirdere den peynir toplasam diye ama ne gezer saat 13 00 de zor çıka bildik.. Divanlı camiinde öğle namazını kılıp heyecanla peynir dereye peynir toplamak üzere yola çıktı..!..

Şöyle güzel keçi peyniri olursa yaşadık diyerek peynir hayalı ile Peynirdere’ye vardık..

Bir de ne göreyim dereler bomboş, bir tek peyniri bırak bir bardak su bile yok..!

Yağmur yağmadından mı? Yoksa kar yağmadından mı ? orasını bilemiyorum, Barajlarda su seviyesinin düştüğü gibi , Peynirdere de de peynir  de bitmiş..yok bulamadık ve elimiz boş döndük.. dönerkek köyün adını değiştirdim.. Peynirsizdere köyü oldu..!

Ak Parti yönetimi : Bundan sonra bizi Elmalar köyüne götürsünler oradan elma toplarız bari diyorum.. ve Peynirsizde olsa Pazar  gününe  merhaba dedik..

Şaka bir yana !..

Kahramanmaraş’ın Merkez’e bağlı Peynirdere köyü seçimlerde ak partiye yüzde 92,3 oranı ile hem ilçede , hemde büşükşehir de en çok oy veren yeni mahallesi oldu.

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe basın dan sorumlu başkan yardımcısı Şahin Avşaroğlu bizleri arayarak : “Pazar günü Peynirdere köyüne – yeni mahallemize giderek, burada Şehit anneleri var onların elini öpeceğiz, Anneler gününü kutlayacağız, Şehit annesi olunca söz konusu hiç terettütsüz peki dedik..

Çağrılan yere erinme: Çağrılmayan yere görülme misali saat 12 00 da ak parti ilçe başkanlığında buluşarak, hep beraber Peynirdere mahallesine (Köyü) giderek burada ilk olarak oğlu askerken şehit olan Elife Akbayır Annenin elini öptük, ve çiçek ve çeşitli hediyeler verdik..

Sonra Döndü Kara isimli şehit nenesinin elini öptük, çünkü torunu şehit olduktan sonra o torunun çocuklarına şehit yetimlerine sahip çıkarak onlara bakıyor.. gerçek bir yılın annesi veya nenesi diyelim..

Sonra Peynirdere mahallesinin en yaşlısı ve yatalak hasta olan Kiraz Kütük’e ziyaret yaparak çiçek verilerek Peynirdere ziyareti tamamlandı..

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay: “ Peynirdere ‘yi seçmemizin tek sebebi var burası bize yüzde 92.3 oranında oy verdi , en yüksek oy veren mahallemiz olduğu için Anneler günü ziyaretimize buradan başlıyoruz, sonra büğlek mahallesi ile devam edeceğiz.. dedi Şehit annelerinin ellerinden öptü..

Pazar günü biraz koşturmalı, biraz zahmetli oldu ama güzel bir Anneler günü ziyareti oldu, bu vesile ile bizde yeni bir şeyler öğrenmiş olduk.. en azından Peynirdere de Peynir olmadığını gördük..

Karşılıklı diyalokların oluşması: yeni dostlukların güzel bir gelişme ve güzel bir ziyaret oldu..

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu Kadın Kolları, İlçe Gençlik kolları, Belediye Meclis üyeleri ve yönetiminden bir çok kişinin katıldığı ziyaretler anlam olarak şehit annelerini ağlatmaya yetti.

Hani derler ya : An beni bir gözla oda çürük çıksın !.. mesele bu

Tüm annelerin ellerinden öperim..

Peynirsiz pazarın hikayesi bu

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co