Bugün Mersin deyiz !

Bugün Mersin deyiz !

Bugün Mersin deyiz !..

Ford Kahramanmaraş Plaza dan sevgili dostlarımız ile birlikte düştük Mersin yollarına, Gazeteci Mesut Tuğrul, Niyazi Kara, Aksu tv den Mehmet ile beraber Mersin de geçtiğimiz Perşembe günü Berat kandili gecesi öncesindeki o güzel açılışa gittik..

Kubilay Doğan’ı seven dostlarının hemen tamamı oradaydı.. Ford Kamyon basın müşavirliğinden gelen arkadaşımıza bu kalabalığın yarısı Kahramanmaraşlı deyince : o da şaşirdi ve Kubilay Doğan kıyabında tebrik etti.

KMTSO Onursal Başkanı Mehmet Balduk, Türkiye İş Bankası Konya Bölge Müdürü Ömer Faruk Cengiz,  olmak üzere Kahramanmaraşlıların büyük bölümü ve bölgemizdeki ford bayilerinin tamamı açılışa katıldığını gördüm..

Kemak A.Ş. Ford Trucks yeni Ford Kamyonların satış ve bakım yerini geçtiğimiz gün 12 Haziran 2014 Perşembe günü Berat Kandili ile birlikte açtı..

Bugünün iki önemi var, bir tanesi mübarek Berat kandili , ikincisi Ramazan şerife 15 gün kaldı, müberek bir gün mübarek bir iş yeri açılışı.. Allah bereketini verecektir, güzel bir günde güzel bir açılış..

Koç Holding yönetim kurulu üyesi, Ford Kamyonları yönetim kurulu başkanı Ali Koç: “ Sözlerine , Berat Kandilinizi tebrik ediyorum, önümüzdeki Ramazan ayını huzur ve neşe içinde geçirmenizi diliyorum,” diyerek başladığı konuşmasında..

Ford’un Türkiye de üretiminin nasıl başladığını ve bugün dünyanın her yerine ihracat yapıldığını fordun vatanı ABD ‘ye de ford sattıklarının söyledi.

Hükümetimizin 2023 Vizyonu ve o tarihe bizimde özel sektör olarak yatırımlarımızla cevap vermemiz gerektiğini dile getiren Ali Koç: “ Çağımız hızlı gelişiyor, 1300 mühendis çalışıtırıyorum, bu sayıyı 1800 ‘lere çıkarak arge ye daha çok önem vereceğim 2023 içinde Ford olarak bizde yerimizi almalıyız aksi halde kendini yenilemeyen ekmeğini kayıp eder.. Bugün Ford Kamyon da sadece 9 bin kişi çalışıyor hedefimiz bunu 15 bin çıkarmak yeni yatırımlar yeni ürünler ve dünya pazarına açılmaktır,” diyerek hedeflerini ortaya koydu..

Ford Trucks Yetkili Satıcısı ve Servisi Kemak A.Ş. yönetim kurulu başkanı Kubilay Doğan,” Bugece kutlayacağımız Berat Kandilinizi tebrik ediyorum, önümüzdeki Ramazan ayının huzur içinde geçirmenizi diliyorum;” Fiat Traktörlerini satarak başladıkları ford dostlukların bugüne kadar devam ettiğini söyledi.

Ali Koç’un :” Bizden sonra çocuklarımız devam ettirir inşallah” sözlerine ve dileklerine katılan Kubilay Doğan: “Mersin gümrük ve liman sebebe ile birde bölgesel nakliye hava alanın yapılacak olması sebebi ile bizim için büyük önem arz ediyor..

Ford Kamyonun buradaki Pazar payını artırmak için bu tesisleri açıyoruz inşallah bölgeye hayırlı olur, “ dilekleri ile devam eden nefis konuşması sonunda açılış kurdalesi kesilerek Mersin Ford Kamyon’a kavuştu..

Aslında günler öncesinden planımız vardı.. Açılış, Mersin gezisi, bir balık yemek ve gece de Kahramanmaraş’a dönmek şeklinde ama, Mübarek Berat Kandiline tenk gelince açılış, akşam namaza yetişelim diye hemen dönmek zorunda kaldık..

Bugünden sonra Mersin Sıcak olur, şöyle Eylül sonu, Ekim gibi Kubilay Doğan beyden bir alacağımız olsun o zaman bir Mersin çıkarması daha yaparız inşallah..

Ford Turcks de çalışan görevliler : Bize bir yabancı gibi bakıyorlar, onların bakışından his ediyorum.. ben ise kendi yerimi açıyorum gibi geliyor bana..

Eski – Adana- Mersin yolu üzerinde Ford değil, bana göre Kahramanmaraşlıların buluşma veya bir iş yerimiz var dedikleri iş yeri olduğuna inanıyorum.. en azından bizim için öye oldu.

Ford : Kemak A.Ş. yönetim kurulu başkanı Kubilay Doğan bey hayırlı uğurlu olsun, Allah bol kazanç versin..

Mersin ekonomisine büyük katkı sağlamasını diliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co