Bugün Karna Günü

Bugün Karna Günü

Bugün Karne Günü !..

Bugün Zehir zembelek bir yazı kaleme almıştım.. sonra 5 Nisan Madalya ve Kardeşlik- Barış günü hatırladım.. yazımı değiştirdim..

30 Mart 2014 Mahalli seçimlerinin üzerinden bir yıl geçti gitti bile, belediye başkanlarımız ise mazbatasını alıp göreve başlayalı bugün tam bir yıl oldu ve bir yıllık karne günü ! Karnede ne var  bugün ona bakalım !..

Kahramanmaraş halkı : kimin ne yaptığını kimin ne yapamadığını çok iyi görüyor ve yorumunu da yapıyor !..herkes her şeyin farkında !..

Ancak : biz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan bir basın toplantısı ve bir yılda yaptığı hizmetleri kendisinden dinlemek istiyoruz.. !..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye başkanı Osman Okumuş, Afşin, Elbistan, Göksun, Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık, Ekinözü, Nurhak Belediye başkanlarının bir yılda ne yaptıklarını bir basın toplantısı ile duymak istiyoruz..

Amiral Gemesi : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç : bir yıllık çalışmalarını, anlatmak üzere bir basın toplantısı yapar mı ? yapmaz mı ? takdir kendisini !.. 5 Nisan Madalya Kardeşlik ve Barış günü bugün !..

Sanıyorum: Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye başkanımız, Necati Okay ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, birer basın toplantısı ile bir yıllık çalışmalarını kamuoyu ile paylaşacaktır.

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, ilk belediye binası için proje çalışmasını yaptırıyor.. yıkında görücüye çıkar… bunu duyuyoruz ve sinyallerini alıyoruz..

Beni heyecanlandıran, üzerine defa atla yazılar yazdığım Dulkadiroğlu ilçe meydanı ve kamusal alan projesine başlanmak üzere olduğunu duydum..

Bunun müjdesini birinci yıl basın toplantısında her halde Belediye başkanı Necati Okay dan alacağız diye bekliyorum.. çünkü kendinden duymak istiyoruz..

Dulkadiroğlu ilçesi ilçe meydanı: etrafında, Belediye, Kaymakamlık, Polis , Jandarma, Tarım, Nüfus, Müftülük, Tapu, Tarım, Maliye ve tüm resmi kurumların ilçe müdürlükleri 60 dönümlük meydana bakıyor, meydanın ortasında tarihi taş kule üzerinde bir saat Dulkadiroğlu Beyliğinin mimarisini ve kültürünü yansıtıyor..

Dulkadiroğlu ilçesi sınırları içinde oturan vatandaş: İlçe meydanına bir araçla gelerek, burada banka dahil, Belediye de, Kaymakamlık’ta Nüfus da, Postane de Tapuda, Bankalarda tüm işlemlerini yaptırarak geri mahallesine bir dolmuşla dönme imkanını yakalayacak..

Böyle bir meydan: Türkiye örnek proje, Necati Okay başkanı görmedim konuşmadım ama belediye personelinden aldığım bilgilere göre : Arazinin kamulaştırılması bitmiş , kısmen daha yapılacak olsa da büyük bölüm bittiği için proje çalışmasına başlanacağını söylediler..

Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay, sanıyorum 1. Yıl basın toplantısında bu proje hakkında detaylı bilgi verecektir..

Temeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar tarafından atılması gereken Türkiye Örnek projenin Kahramanmaraş’a değil Türkiye hayırlı olmasını diliyorum..

Yeni Büyükşehir olan tüm illerdeki Merkez ilçeler Dulkadiroğlu  örnek alarak yeni ilçelerini bizim gibi kuracaklarını düşünüyorum..

Bu proje bana heyecan veriyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizden böyle yeni , Türkiye örnek projeler bekliyoruz.. Dulkadiroğlu ilçemiz buna bir örnek olur diye bekliyorum..

Bakalım birinci yıl basın toplantısını : Büyükşehir mi yapacak, yoksa ilçe belediye başkanlarımız mı başlayacak ! bunun önümüzdeki günlerde göreceğiz..

5 Nisan Madalya Günü

Savcımızın şehit edilmesi, ülkemizi karıştırmaya çalışan kirli ellere karşı ,bu yıl 5 Nisan Madalya Kardeşlik- Barış günü , 5 Nisan 2015 Pazar gününe geliyor, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Madalya töreninden sonra ise Pazar günü Basın Mensupları ile bir araya gele bilir ve bizce de yerinde bir toplantı olur..

5 Nisan Madalya ve Kardeşlik günümüzü eskiden olduğu gibi Kardeşlik günü olarak kutlarken, birde üzerine : Barış eklediğimizde: 5 Nisan Madalya, Kardeşlik ve Barış günü olarak kutlamamız gerekir..

5 Nisan Madalya , Kardeşlik ve Barış Günü, TBMM tarafından verilen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imnzası bulunan Madalya ve Beratını : Kardeşliğimizin, Barışın sembolü etmeliyiz..

Bu sebeple : Basın toplantısı Madalya günü kutlaması, Sadece Büyükşehir Belediyesi değil, tüm ilçe belediyeleri, STK ‘başkan ve yönetimleri ile birlikte yapılmalıdır..

5 Nisan Madalya , Kardeşlik ve Barış günü olarak STK yönetimleri ile bir araya gelerek büyük bir kutlama yapmalıyız.. Türkiye Kardeşlik ve Barış günü sesi vermeliyiz..

Tören: Pazar günü olunca, sabah barış ve kardeşlik kahvaltısı ile başlanmalı, Atatürk meydanındaki törenden sonra ise basın toplantısı ile sona ermelidir..

Bütün Türkiye birlik ve beraberlik örneğini biz göstermeliyiz.. bunu da çok güzel yapa biliriz.. önümüzde iki gün var..!

Teklif bizden, Değerlendirmek yöneticilerimizden

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Bugün Karna Günü” için bir cevap

  1. Bünyamin GÜNAL dedi ki:

    Muhderem Kardeşim Bekir DOĞAN Bey,yazılarınızı her zaman zevkle ve dikkatle okuyorum,örnek alıyorum.Büyükşehir projeleri zamanla ortaya çıkabilecek.Ama memleketimize güzel hizmetler verilecek. Selamlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co