“Bugün Dünya Mülteci Günü “

“Bugün Dünya Mülteci Günü “

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak

“Bugün Dünya Mülteci Günü “

 

KAHRAMANMARAŞ/  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’a hayırlı olsun ziyaretinde :” Dünyada 45 milyon mülteci  var biz AB ülkeleri gibi zenginini alırız, tahsillisini alırız, 150 kişi alırız demiyoruz 3 milyon insanı misafir ediyoruz,” dedi.

İstanbul dan THY uçağı ile Kahramanmaraş’a gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Valilik girişinde gazetecilerin sorularını cevapladı..

MHP kongresi ile alakalı soruya : “Biz Ak Partiyiz, Ak Partinin dışındaki partilerin iç meseleleri bizi ilgilendirmez, ben şahsen isterdim ki yargı süreci olmadan normal halde kongresini yapsınlar.. MHP ülkemiz için ciddi bir partidir. Sonuç ülkemize hayırlı olmasını diliyorum,” cevabın verdi..

Bugün asıl üzerinde durulması gereken konunun Mülteciler  Konusu olduğunu altını çizen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: “ Bakın bugün dünya da 45 milyon insan göçmen olarak yaşıyor..

Suriye den ülkemize sığınan AB ülkelerine giden sığınmacılar için biz 100-150 kişi alırız, zengin olanını alırız, okumuş meslek sahibi olanı alırız yapan AB ülkeleri birde Türkiye biz 3 milyon misafire kucak açtık..

SONY DSC

SONY DSC

Veysi Kaynak: “ Onikişubat Belediyemiz bugün Batıpark spor salonunda iftar yemeği verecek bu yemeğe katılmak, altında benimde imzam olan yeni valimiz Vahdettin Özkan valimizin yeni görevinde hayırlı olsun demek için Kahramanmaraş’a geldim..

Vahdettin Özkan valimiz, yılın idarecisi en çok çalışan valisi olarak Kahramanmaraş’a geldi güzel hizmetlere imza atacağına inanıyorum..

Çalışkan Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek bey bugün 5 bin kişiye ifatar veriyor, başkanım 5 bin kişimi ? sorusuna ise Hanefi Mahçiçek İnşallah 7 bin 500 olur diye bekliyoruz demesi üzerine Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: “ Bakın biz oruç tutuyoruz.. açız susuşuz, bu şehirde yaşanan herkes oruç tutuyor bir birimizden farkımız yok, onlar da ac ve susuz, Zengin, fakir, demiyoruz..

Bir birimizi de ağırlamıyoruz, bu iftar sofrasında fabrika sahipleri, Sanayicimiz, iş adamımız, daire müdürlerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız, Kahramanmaraş halkı bir sofra etrafında olacağız..

Bizde başkaları gibi protokol iftarı da yok, Bugün Batıpark spor salonu ve dışında kurulacak olan iftar soframıza herkes bizimle birlikte oturacak herkesle aynı yemeği yiyeceğiz bu iftar birlik ve beraberlik iftarı çok önemli olduğu için bugün Kahramanmaraş’tayım,” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Büyük Bir Devlet 3 Milyon Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz, Dünya Mülteci gününde asıl önemli meselenin bu olduğunu sözlerine ekledi..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co