Bugün cuma – ya yarın !..

Bugün cuma – ya yarın !..

Her görülen, görüldüğü gibi değil, her gördüğün doğru değildir..

Bakanın haberi yok, Valinin haberi yok, İlin Emniyet Müdürünün haberi yok, Başsavcının haberi yok, Müdür yardımcılarının haberi yok, ne hikmetse : Şube müdürleri ile gazetecilerin, işi yürüten savcının haberi var başka kimsenin haberi yok.. ?

Soruşturma gizliliği diye de bir şey olmayınca : Bakanlar olayı televizyondan öğreniyorlar..

Hal böyle olunca Başbakan çıkıyor: Ülkemizin içinde çeteler var ! diyor.. Devletin içinde gizli devlet var diyor.. haksız mı ?..

Bugün Cuma : Mübarek gün.. oysa biz sürekli günah kazanıyoruz..

Kul hakkı var hukuk var, yarın ahrette hesap günü var..

10 yıl önce ABD de çekilen ayakkabı kutusu içindeki görüntüleri servis yapanlar, Halk bankası Genel Müdürünün evinin görüntüsü diyenler , çok iyi düşünmeleri gerekir..Bugün Cuma – Yarın Cumartesi ve Ahrette hesap günü var!..

Kimse yanlış anlamasın: Eğer yolsuzluk yapan varsa , rüşvet alan varsa, gerekli tahkikatlar yapılsın, en ağır şekilde cezalandırılsın.. ancak namuslu dürüst insanlara iftira atılmasın..

Çamur at, tutmazsa izi kalır mantığı artık bitmeli, insan ya suçludur, yada değildir..

Dershaneler : Hakan Şükür’ün istifası, Operasyon, Halk Bank’ın Tahran Şubesi ve İran’ın Halk Bank üzerinden ihracatı – Cemaat – Hükümet ilişkileri, sonra çekilen kılıçlar ve bize 2002 önceki filmleri göz önüne getirdi..

Gezi Parkı olaylarından bugüne kadar Türkiye bütçesinin 8/1 uçup gitti..yani 1740 lira olan dolar 2070 gördü..gidense bizim paralar oldu.. asıl soygun burada !..

Ak Parti kurulduğu gün ortaya çıkan Recep Tayyip Erdoğan kasetleri ve konuşmaları vermeleri, Ak Partiyi kapatacağız sinyalleri o günleri yaşan biri olarak bize o günleri hatırlattı.. Bugünde hükümeti yıkma mücadelesi var..

Herkes suç işleye bilir: Bakan Çocukları veya hükümet içindeki insanlarda suç işleye bilir..Ak Parti Hükümeti içindeki herkes yüzde yüz dürüst olmaya bilir , ama operasyon yapılış şekli çok yanlış.. Basın biliyor, Devlet bilmiyor böyle bir operasyon olamaz..!

Bu yanlış sonunda: Yüzlerce Polis yer değiştirdi, bir kısmı açığa alındı.. Belki bir bölümü görevi kötüye kullanmaktan mahkemeye çıkacaklar, belki de ekmeklerinden olacaklar..

Okuyucularımız diyecek ki : Biz bunları biliyoruz, televizyonlardan, internetten sürekli takip edip anma an öğreniyoruz diyeceksiniz..

Ama bugün Cuma, İnsan görmediği şeye gördüm diyemez.. yapılmayan yapıldı diyemez.. mesele de burada.. Sabah iki vatandaş konuşuyor.. : “ Nasıl paraları götürmüşler”

Peki gördünüz mü ? : Yok

Alırken yanında mıydınız ? : yok

O halde nasıl : Rüşvet  aldı diye bilirsiniz, nasıl paraları götürdü diye bilirsiniz, bir insana iftira atmanın bedeli Türkiye de ki kanunlarla karşılığı yok.. dünya da karşılığı yok, Ahrette çok ağır cezası var, bunun için bugün Cuma dedik.. günah değil sevap kazanma zamanı !..

10 yıl önce çekilen ayakkabı kutusundaki paralar.. bugün gibi basına servis yapılması, arkasından vatandaşın içine düştüğü durum.. kadar vahim..

Vallah yeminle söylüyorum: Ben Rüşvet aldılar diyemem, Almadılar da diyemem.. Bir suç varsa cezasını hem bu dünyada hem de ahrette çeksinler.. ama yoksa insanlara iftira atmanın bedelini bir kere daha düşünmek gerekiyor..

Atalarımız: Zenginin parası : Züğürdün çenesini yorar !.. demişler.. birileri bir iş yapmış , günahlarını toplamak ise bizim millette kaldı..

Ben bir gazeteci olduğum halde bu operasyon’a adı karışanların hiç birini tanımıyorum.. aldı desem, almadı ise suç işleyeceğim, iftira atmış olacağım büyük günah,  almadı desem, aldı ise bu defa hırsızı savunacağım yine günaha gireceğim..

Yani bizi ilgilendirmeyen bir konu : şu mübarek Cuma günü niye ben günah işleyim, alan hem bu dünyada , hem de ahrette cezasını çeker,  ben niye günahına ortak olayım..!

Sevgili okurlarım: Biri yanınızda bu konuyu konuşacağı zaman ona : Lütfen susunuz deyin, ve beni günahınıza ortak etmeyin, bugün Cuma mübarek gün bizi günahınıza ortak etmeyin arkadaşım deyin..

Sen gördün mü alırken : Yok

Peki o halde niye bu günaha ortak oluyorsun ?

İyi günler..
20 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co