BU VATAN BİZİM

BU VATAN BİZİM

Cennet vatanımızı bizlere bırakan ecdadı rahmetle anmadan yazıma başlayamadım.

Bu vatan için şehitlik şerbetini içen tüm geçmişlerimizi de rahmetle anıyorum.

Bu vatan için birliğimiz, dirliğimiz, yekvücut olma yolunda tüm gayret eden çile çeken fedakâr vatan evlatlarının da, Rabbim yardımcıları olsun.

Nedir birbirimize düşmanlığımız? Nedir birbirimizi zem etmemiz? Nedir alıp veremediğimiz? Televizyonlarda, gazetelerin manşetlerinde, köşe yazılarında birlik vurgusu yapan parmakla gösterilecek kadar az. Nedir bu halimiz? Düşmanların ekmeğine yağ kendi ekmeğimize ise zehir sürüyorsunuz.  Etrafımıza bir bakın, kuru ekmeği dahi huzur içinde yiyemeyen ülkeler var. Bizi parçalamak isteyenler var. Buna zerre kadar fırsat veren büyük vebaldedir.

Siyasi baskı ve güç ile istediklerini elde edemeyen sömürgeci devletler istedikleri ülkelerde terör odaklı baskı ve kargaşa ortamı oluşturmak isterler. Cephe gerisinde dururlar. Diğer bir ifade ile perde arkasından hedefledikleri terör eylemlerini, amaçlarına uygun bir şekilde kullanırlar.

Terör eylemleri ile bölgesel savaşlar çıkarmak, uygulandığı ülkede iç çatışmaları körüklemek toplumun birlik dokularını zedeleyerek bu yönde amaçlarına ulaşmak için bölgede psikolojik baskı yaparak halkı birbirine düşürmek istenilmektedir. Hiçbir terör örgütü bir devletten veya devletlerden destek almadan uzun vadeli varlığını sürdüremez. PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD VE DAES’i Esad rejimi desteklemekte özgür Suriye ordusuna karşı kullanmaktadır.

Suriye’deki iç savaştan ülkemize sığınan milyonlarca mülteciye kucak açan Türkiye’ye iyi yapıyorsun diyerek, mavi boncuk dağıtan Avrupa ülkeleri, mültecilerin kendi ülkelerine girmeleri söz konusu olunca telaşa kapıldılar. Mülteci akınını durdurmak için her türlü oyunu oynuyorlar. Övünerek otuz bin mülteciyi (Suriyeliyi) alırım diyen Merkel Nobel barış ödülüne aday gösteriliyor. Türkiye iki milyonu aşkın Suriyeliye yıllardır bakıyor. Hani nerede barış ödülünüz? Yerin dibine batsın sizin ödülünüz! Biz Türkiye, insanlık gereğini yaparak kucak açtık. Buna hiçbir Avrupa ülkesi yardımcı olmadı. Oysaki Yunanistan’ı iflastan kurtarmak için yüz milyonlarca Euro’yu gözden çıkardılar. Rusya’nın Suriye’ye saldırısı sonrası Türkiye’nin mülteci akınına uğrayacağını bilen Avrupa Türkiye’den de kendi ülkelerine geçeceğini bildikleri için panik oldular.

Almanya şansölyesi Angela Merkel’in apar topar Türkiye’ye gelmesinin sebebi budur.

Avrupa ülkeleri başka ülkelerin yükü artmış, terör olayları olmuş, hiç umurlarında olmaz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ Dünya beşten büyük” sözü ne kadar doğru ve anlamlı bir ifade. Avrupa kendi menfaatleri doğrultusunda her türlü acımasızlığı yapar. Türkiye’nin güçlü olmasını da hiç istemez. Ankara’daki patlamanın asıl hedefi ülkenin gücünü kırmak istemeleri, daha da ötesinde Erdoğan ’sız bir Türkiye istemeleridir. Ne yazık ki, ülke batarsa batsın yeter ki Erdoğan gitsin diyerek ülke düşmanlarına hizmet eden zihniyetleri anlamak mümkün değil. 1 Kasım seçimlerine gölge düşürülmek istenmektedir. Tüm patlamaların, terör eylemlerinin hedefi ülkenin yaşanılmaz bir hale geldiğinin ispatını yapma hesapları vardır. Sandıktan tek başına bir iktidarın çıkmasını önlemek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Buna engel olacak birliğimizdir, inadına bir olacağız. Doğu, batı, güney, kuzey her bölgesi ve tüm insanlığımızla, bu vatan bizim!

Haydi, bunu tüm dünyaya haykıralım.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co