BU ÜLKEDE ARTIK KOALİSYON OLMAZ

BU ÜLKEDE ARTIK KOALİSYON OLMAZ

Günlerdir görüşmeler, ümitler itirazlar, kabuller gibi bir tablo çerçevesinde görüşmeler bazılarının işte oldu AKP CHPkoalisyonu kuruluyor gibi görmeleri bana çok garip geliyordu AKPCHPkoalisyonunun olması ve yürümesi mümkün olmadığı iki kere ikinin dört ettiği gibi aşikârdır.Geriye ne kalıyor AKPMHP koalisyonu MHP 7 Haziranseçimleri sonrasında her ne kadar tekrar seçimleri istemesi, olası bir koalisyon kapılarını kapasa da başbakan Ahmet Davutoglu’nun ve Devlet Bahçeli görüşmelerinde işte AK Hareket denildi bu görüşe bende katıldım.

Neden? Çünkü Devlet Bahçeli en kritik dönemlerde hükümete destek vererek birçok krizin önüne geçmiştir “ gerektiğinde biz taşın altına elimizi, değil gövdemizi koruz” gibi açıklamalarının samimiyetini işte şimdi daha iyi gösterme zamanıdır. AKP ile CHP’nin hükümet kuramayacağı resmen açıklamasından sonra fırsat tacirleri piyasalarla oynamaya başladı doların yükselmesi insanları biraz tedirgin etti.

Hiç endişeye gerek yok ekonomimiz okadır istikrarlı ve sağlam ki tedirginliğe ve umutsuzluğa düşmek düşmanları sevindirir. Emanet bir hükümetle devlet idare ediliyor sarsıntı olmadan işler yürüyor bu gücün son 13 yıldaki sağlam bir temelleri olan ekonomi değimidir?MHP’nin tepkileri başında çözüm süreci geliyordu işte çözüm sürecide dondu haydi MHP gövdenizi taşın altına koymanıza gerek yok bir omuz verin yeter.

Siz destek versenizde vermesenizde erken secim kaçınılmaz olmuştur. Hükümetin kurulamamasının ve terör olaylarınınartmasının en büyük sebeplerinden biriside dış kaynaklı oyunların sahneye uyarlanmasıdır.

Puslu havanın oluşmasını önlemek veya bu yönde bir adım atmak memleket sevdalılarının asli görevi olmalıdır. Terör olaylarının artmasının ardından Almanya’nın Suriye’den Türkiye’ye olası bir saldırı ve tehdidin azaldığını savunup Patriot bataryalarını çekeceğiniduyurmuştur. Hemen ardından ABD de bu yönde bir karar aldı. Buradaçok açık bir art niyet vardır.Biran önce erken seçimle güçlü bir hükümetin kurulması kaçınılmaz olmuştur. Eğer ki MHP uyumlu davranıp hükümet kurulmasına yardımcı olsaydı partisine ve ülkesine iyilik etmiş olacaktı, nedense destek vermekten imtina etti hükümetin kurulması için Anayasa tarafından öngörülen 45 günlük süre 23 ağustosta doluyor bu sürenin dolmasına saatler kaldı tüm görüşmeler boşa çıktı ve erken secim kaçınılmaz olmuştur. Tüm bu olanlara rağmen Anayasanın 116. Maddesine göre cumhurbaşkanının meclisi fes etme yetkisini kullanıp seçimlerin yenilenmesi sürecini başlatabilir.

Herne olursa olsun endişeye düşmeden önümüzdeki gümlere umutla bakmak Türkiye’ye karşı odakların ve içerideki yandaşlarının oyununa gelmemek için çok dikkatli olmalıyız Allâh-ü Teâlâ dikkatimizi artırsın.

Daha güçlü bir Türkiye hayal ediyorum.

Umutların yeşerdiği tüm düşmanlarında bertaraf edildiği bir Türkiye…

Merak etmeyin o günler uzak değil…

Muhammetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co