Bu seçimin dadı yok

Bu seçimin dadı yok

Bu seçimin gerçekten tadı yok, oyu kime vereceğiz onu da bilemiyorum..
12 günlük kuzuluk tatilinden döndük güzel şeyler söylemek gerekiyor ama : maalesef
Bu seçimin tadı yok, bir sevinen gülen tarafı yok, gaf’lar saymazsak..
Mutsuz , umutsuz bir seçime bir elin parmağından az sayılı günler kala bir türlü gülemiyoruz.. kime oy vereceğimizi de halen bilemiyoruz..
Neysi ki Gaf’lar varda arada bir onlara bakıp gülüyoruz..
MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçtaroğlu, hoş gaflar yaptılar, özellikle internet ortamında insan izledikçe gülmeye devam ediyor..
Bahçeli: “Ne MHP, ne CHP , verin oyları ak partiye gitsin”
Devlet Bahçeli: Ne CHP ve Ak Parti verin oyları MHP’ye diyecekti dili sürtüşünce Gaf ın büyüğünü yaptı.. olsun belki yapmasa bu kadar gündemde kalmazdı.. Reklam reklamdır, iyisi kötüsü olmaz.. Reklamın iyisi akılda kalandır..
Kılıçtaroğlu: “Kenan Nohut, Metin Leblebicioğlu, Metin Nohut, Kenan Nohut, Belediye başkan adayımız, Nohut, Leblebi,” diyerek ,” belediye başkan adayının adını karıştırma gafı bu dönem akılımızda kalanlar arasında yer aldı.
Yeni Gaf : Namussuz Siyaseti getirelim” CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , Kırıkkale mitinginde bu gaf yaptı..
Sayın Kılıçtaroğlu “ Namuslu siyaseti getirelim” diyecekti ama Namussuz siyaseti getirelim gaf ile son haftaya girdi..
Bunlara bakıp gülüyoruz..
Bugün olmuş halen oyu nasıl ve kime vereceğimizi bilemiyoruz..
Kafalar karışık..
Cemaat öyle diyor: Ak parti böyle diyor.. peki biz ne diyoruz, MHP ve CHP ne diyor işte mesele burada..
25 Parti seçime giriyor ama: Türkiye de ak Parti , MHP ve CHP var bu gerçeği de görerek diğer partilerimiz bizi niye yazmadınız demesinler..
Dün bir gurup dost ile oturduk, halen kafaları karışık mutlu ve huzurlu değiller.. oyu kime nasıl vereceklerini bilemiyorlar..
Kahramanmaraş siyasetine döndüğümüz zaman gördüğüm şu ki : siyasetin tadı yok, doğruları yazarsan hiç kimseyi memun edemiyorsun..
Kırk yerden tepki koyuyorlar.. kalem özgür değil… küçük yerde gazetecilik yapmanın zorluğu olsa gerek..!
Ama şunu açık ve net söylemek istiyorum: hiçbir parti söylediğini alamayacaktır..
Herkes nasıl yorumlarsa yorumlasın: ama hiçbir parti mahalle toplantılarında, esnaf ziyaretinde, çeşitli toplantılarda söylediklerini asla alamayacaklar..
Halen Kararsızlar var bunlar nereye gidecek ? boş oymu atacaklar, yoksa bir yere verecekler mi ? mesele burada..
Herkes huzursuz !
Huzurlu sandığa gideceğiz diyen bir gurup gösterin bana..!
Tek rahat kesim var, partilerin seçile bilir belediye meclis üyesi adaylığı yerinde olan : “Hırsızlar, Taklacılar, şerefsizler , on para etmez kişiler,” bakıyorum huzur içindeler.. “Enayiler bize oy verecek diye bekliyorlar… nasıl olsa işimiz garanti diyorlar..
Bizim partinin Belediye meclis üyesi adayları içinde , seçilmesi kesin yerinde olan bir hırsız var.. hırsız, şerefsiz göz göre göre seçilecek..? böyle bir sistem olur mu? ..
Oysa : Belediye meclis üyesi adayını da, Belediye başkan adayını da halk seçse çok daha neşeli güzel seçimler olacağına inanıyorum..
Hırsız var, şerefsiz var: bir yanda parti, bir yanda hırsız ve şerefsizler , ben nasıl ve kime oy vereceğim ? var mı bunu açık yüreklikle söyleye bilen..!
Bir aydan beri yani belediye meclis üyesi adayları belli olduğu günden bu yana düşünüyorum , oy verecek yeri bulamıyorum..
Büyükşehir de bir partiye, ilçe belediyesinde bir partiye belediye meclisinde bir başka partiye , mi versem , yoksa hiç birine mi diyerek sıradan hepsine bir mühür mü basalım ?..
Başta söyledim ya : Siyasetin tadı yok diye..
Bugün halen kafamız netleşmedi ve huzursuzum.. ne olacağını bilemiyorum.bir yanda parti bir yanda “Hırsız belediye meclis üyesi adayı, şerefsiz aday” bir yanda ise dürüst adaylar , yani yaş ile kuru bir arada söyleyin ne yapalım ?
Huzursuzluk içinde seçime doğru gidiyoruz, haydi hayırlısı..
İyi günler..
25 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co