BU NASIL VAHŞET?

BU NASIL VAHŞET?

11 Şubat 2015 günü hiçbir şeyden habersiz evine gitmek isteyen Özgecan Aslan(19) minibüs şoförü Suphi Altındöken’ in tacizine uğruyor amacına ulaşamayan katil içinde ki; tüm sadist ruhunu ve canavarlığını dışa vererek hayatın baharında ki; Özgecan’ı katlediyor.

Bu yazıyı yazamayacaktım. Çünkü! Yürekler yandı. Eller kaleme dokunamaz oldu. Vücudumuz buz kesti. Kanlarımız dondu.

İnsanlığı derinden etkileyen bu olaya farklı bir açıdan yaklaşmak ve sorgulamak istiyorum…

Özgecan’ın suçu neydi? O arabaya binmesi mi? Yoksa iffetini korumak için mücadele etmesi mi? Tabii ki; bunların hiçbiri değil …

Sorgulanması gereken; hunharca işlenen cinayetin, o canavar ruhunu olay öncesi cesaretlendiren olayları da irdelemek gereklidir psikologların bu yönde çözüm odaklı çalışmaları gerekmektedir…

Şiddete maruz kalan kadınların ev huzuru olmadığı için bu ayrılıklar da çocukların psikolog durumu çok önemlidir. Sadistçe yapılan cinayetlerin ön olayları vardır. Canavar ruhlu katilin eşi nin açıklaması; “şiddete maruz kaldığımdan eşimden ayrılacaktım boşanma davası açmıştım. Ancak davayı geri almasam beni ve çocuğumu ölümle tehdit etti.” Bende korkumdan davayı geri aldım.

İşte bu ve benzeri olayların savcılığa bildirilmesi gerekmektedir. Bildirince de savcılık ve emniyet koordineli peşi bırakılmamalıdır. Savcılık dilekçeyi almakla kalmamalı ilgili birimlere gerekli bilgi akışını sağlamalıdır.

Çocukların dışarıda ki; maruz kaldıkları şiddet, korku, baskı gibi rahatsız edici olaylar Anne Baba’ya hiç korkmadan bildirilmeli Anne Baba’ da gerekli tedbiri almalıdır.

Savcılık ve Emniyet “tehdit ediliyorum.” Müracaatlarına çok dikkat etmeli kim tarafından tehdit ediliyorsa iyi araştırılmalı gerekli tedbiri almalı ki; çok vahim olayların önüne geçilebilsin. Bu ve buna benzer dilekçelerin dikkate alınmayışından birçok olayların önüne geçilemediği aşikardır.

Canavar ruhlu katilin en ağır cezayı alması Türkiye’nin yüreğine su serpecek ancak en ağır ceza olan  “idam cezası” Avrupa birliği normlarına uymuyor diyerek böyle AB’ ye giremezsiniz riyakarlığı ile TBMM nden kaldırılması öngörüldü ve TCK’ da değişiklik yapılarak kaldırıldı. İkinci ağır ceza ağırlaştırılmış müebbet 5-10 yıl sonra bunun bir af yasasından faydalandırılarak çıkması mümkün! Çıkınca da o canavar ruhu patlama yapacak daha vahim olaylar yapmayacağını kim garanti edebilir?

AB’ nin baskıları ile kalkan idam cezasının mutlaka mevzuat değişikliği yapılarak uygulanmasının önü açılmalıdır. Ancak böyle canavar ruhlar törpülenir. Vahşi cinayetlerin büyük ölçüde önlemi alınır.

Yeni meclisi çok önemli kararlar beklemektedir.

Özgecan’a rahmet diliyorum. Ailesi yakınları ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

Baba Mehmet Aslan’ın acısını sinesine çekip dik duruş, vakar ve metanetini yürekten kutluyorum…

Başka özgecan’lar öldürülmesin dileğiyle; ruhun şad olsun. Özgecan…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co