BU NASIL KÜRT SAVUNUCULUĞU?

BU NASIL KÜRT SAVUNUCULUĞU?

Türkiye’de Kürt vatandaşlarımızın çoğunlukla yaşadığı Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde, Kürtlerin haklarını savunuyoruz diyen zihniyete sormak lazım.

Bu nasıl Kürt savunuculuğu? HDP’nin tüm mensuplarına soruyorum. Kürt vatandaşlarının huzur içinde mi olduğunu sanıyorsunuz? Veya onlara huzur ortamını tesis ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Siz ne huzur ortamına tesis edersiniz, ne de onların huzur içinde yaşamalarına ortam sağlarsınız. Doğu ve Güneydoğuya giden hizmetlere engel olacaksın, Kürt halkını savunuyorum diyeceksin. Bu nasıl bir çelişki? PKK’nın yaptığı katliamlara seyirci kalacak, iki kelime ile tepki vermeyeceksin, Kürt savunuculuğu yapıyorum diyeceksin.

Devletin Kürt vatandaşlarının hizmetine sunduğu yollar, barajlar, havayolu gibi birçok alanda yaptığı hizmetleri engelleyen PKK’ya bir çift söz etmeyeceksin. Devlet silahı bıraksın diye nutuklar atmak hangi akla hizmet? Devlet topraklarını ve halkını korumak için elbette silah kullanacak bu devletin asli görevidir.  2013 Mart’ın da başlayan çözüm süreci ile ülkede silahların susması, şehit haberlerinin gelmeyişi, anaların ağlamaması, doğudaki vatandaşların huzurlu olması ve büyük şehirlere göç edenlerin tekrar topraklarına dönmesi bölgeye canlılık getirmişti ancak Türkiye’nin huzur ortamını kabullenemeyen dış mihrakların etkisiyle de PKK yine silaha sarıldı. Çözüm süreci ile başlayan süreçte Devlet çok sabır gösterdi, aynı zamanda tavizde verdi.

Devletin bu yöndeki amacı anaların ağlamaması ve her bölgeye hizmet kervanını ulaştırmaktı. Devlet bu mâna da başarılıda oldu. Devlet katliamları durdurmak için denemediği yol kalmadı. PKK ne yaptı? Tekrar silaha sarıldı. Uykuda uyuyanları, eşi ve çocukları yanında olan, babası ile telefonla konuşanı, insaftan uzak, kalleşçe, alçakça katlettiler. Bu haliniz ile kendinize verilen imkânların hepsine nankörlük ettiniz. Dahası savunuculuğunu yaptığını sandığınız Kürt vatandaşlara hayatı zehir ettiniz. Hakkâri’de PKK’lılar trafolara saldırdı, yolları kapattı. Hamile olan kadına helikopter ile sağlık ekibi sevk edildi, teröristler can kurtarmaya gelen askerleri yaylım ateşine tuttular. Talihsiz kadın ateşler arasından kurtarıldı.

Hani siz Kürtleri koruyordunuz? Böyle mi koruma olur. Siz Kürtlerin dostu değil en büyük düşmanısınız. HDP 7 Haziran seçimleri ile Doğudaki baskı ve bazı mihrakların desteğiyle kendinizin bile şaşıp kaldığı yüzde on üç gibi bir oy alarak 80 milletvekili ile milletin meclisine girdiniz. Milletin meclisinde, millete hizmet edilir. Sizler ne yaptınız? Sırtınızı dayadığınız yerleri gurur duyarak haykırdınız.

Devletin koruyucularına kafa tutarak keleş namlularını size çevirmesini iyi biliriz diye tehdit ettiniz. PO’nun heykelini dikeceğiz diye ortamı gerdiniz. 80 milletvekili ile milletin meclisinde meşru yollara başvurmadınız. Devletin vatan topraklarını ve halkını korumadaki gücünü görünce de algı operasyonu oluşturmaya çalışıyorsunuz. PKK ‘yı bir defa kınamadınız. Bu böyle olmamalıydı HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş…

Artık ok yaydan çıkmıştır. Bu böyle biline…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co