Bu nasıl gençlik

Bu nasıl gençlik

BU NASIL GENÇLİK?…

“Geleceğimiz in teminatı olan gençlik” Elinde kalemi gönülleri vatan sevgisiyle çarpan bir gençliği hayal ederken. Birde bakıyorsunuz ki; Devletin başına hakaret etme cesaretini gösteriyor. M.E A 16 yaşında ki; bir lise öğrencisi bir hata yaptı size ne oluyor muhalefet, bazı basın ve çevreler adeta alkış tutuyorsunuz. Sanki çok başarılı bir iş yaptı. Uluslar arası arenada madalyamı kazandı?

Oğlunu kucaklayarak oğlumla gurur duyuyorum diyen bir Anne bu nasıl bir gurur yerin dibine batsın öyle gurur bu olsa olsa bir kin olur. Hainlik olur. Siz bence utanç duymalısınız. Oğlunuza büyüğünü küçüğünü öğretmeyen devletin başında bulunan, halkın hür iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanına hakaret edecek cesaretini nerden buluyor. Bununla gurur değil de utanç duymalısınız.

16 yaşında ki liseli genç M E A diyor ki “Mustafa Kemal in askeri olduğumuz için içeri attılar.” Bu nasıl polemik çocuk yaşta bir liseli gencin tutuklanmasını hoş karşılamıyorum. Nihayetinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Onun yeri okul sıraları ancak askerleriyiz diye gurur duyduğu Mustafa Kemal’in makamında oturana da saygı gösterilmesini birilerinin öğretmesi gerek demek ki aile öğretmemiş. Cumhurbaşkanlığı makamı kişilerin tekelinde değil Devletin en üst makamıdır. Hiç olmasa makama saygı olsun.

Devletin en üst makamında da şu anda halkın yüzde elli iki oyunu almış Recep Tayyip Erdoğan var dolayısı ile bu makamı temsil edene de saygı duyulmalıdır.

O çocuğa alkış tutan güruh bilsinler ki gençliğe kötü örnek oluyorsunuz bunu da sadece Recep Tayyip Erdoğan a olan kininizden yapıyorsunuz.

İkiyüzlü olmayı bırakın artık. Dönemin DSP’li Milli eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu’nu “28 Şubat zulmünün baş aktörlerinden”  14 yaşında ki; Neslihan Dönmez “Başörtümden elini çek ” pankartı açması yüzünden yaka paça emniyet amirliğine götürmüşlerdi. Dönemin politik yargısı da tutuklayarak mağdureyi cezaevine göndermişti. O daha da küçüktü ayrıca hakarette yoktu gayet tabii başörtü hakkını arıyordu. Günün ideoloik zihniyeti acımadan 14 yaşındaki bir kız çocuğunu yetişkin adli mahkûmların içinde kırk gün tutarak zulmettiniz.

Soruyorum şimdi 16 yaşında ki bir çocuğun devletin başına hakaret etmesini tasdik ederek ortalığı velveleye veriyorsunuz. 14 yaşında ki; bir kız çocuğunun Neslihan Dönmez’in masum tepkisine neden dilinizi yuttunuz.

O yaştaki bir çocuğun derdest edilmesine kayıtsız kaldınız. Sizin derdiniz polemik malzemesi oluşturmak ama siz ne yaparsanız yapın. Devlet Milletiyle buluştu. Böyle yapmakla halkı kendinizden soğutuyorsunuz. Birde helal olsun diyecek bir eylemde bulunun da bende alkışlayayım.

Yapamazsınız sizin birliği tesis etme gibi bir derdiniz yok. İşiniz gücünüz birlikteliği baltalamak.

Gençliğimize el birliği ile sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmak olacaktır.

Büyüğünü küçüğünü bilen Devletine Milletine bağlı edepli vakarlı bir gençliğin yetişmesine katkı sağlamak insanlık görevimiz olmalıdır.

Dilinde küfür değil tevhid gönlünde vatan sevgisi düsturu dürüstlük olan bir gençlik hayal ediyorum.

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co